Kiedy skończy się pandemia COVID? Dyrektor CDC Rochelle Walinsky dzieli się swoimi przewidywaniami

Kiedy skończy się pandemia COVID?  Dyrektor CDC Rochelle Walinsky dzieli się swoimi przewidywaniami
ATLANTA — Kiedy dr Rochelle Walinsky, dyrektor Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom, ocenia pandemię koronawirusa, wie, że to jeszcze nie koniec. Ale uważa też, że to nie będzie trwać wiecznie.

Dla Walinsky’ego jednym z kluczowych znaków, że Stany Zjednoczone wychodzą z pandemii, będzie to, że szpitale nie są całkowicie wypełnione pacjentami z COVID-19. A kiedy liczba codziennych zgonów zaczyna spadać.

„Otrzymujemy około 1100 zgonów dziennie”, powiedział Walinsky dziennikarzom medycznym ABC News, dr Jennifer Ashton, w rzadkim osobistym wywiadzie z centrali CDC w Atlancie.

„To niezwykła liczba zgonów w ciągu jednego dnia z powodu tej choroby” – powiedział Walinsky. „Nie możemy – nie mogę – być w sytuacji, w której byłoby to w porządku”.

Dla krajowych ekspertów ds. zdrowia publicznego zgony i hospitalizacje stały się bardziej wiarygodną miarą progresji niż ogół przypadków.


Dr Jennifer Ashton, główna korespondentka medyczna ABC News, otrzymała rzadki dostęp do Centrum Kontroli Chorób i Prewencji w Atlancie przez dyrektor CDC, dr Rochelle Wallensky. (Matt Miller/ABC)

Im więcej naukowcy dowiedzieli się o wirusie, tym bardziej odeszli od koncepcji odporności stada – idei, że pewnego dnia wirus przestanie działać, gdy wystarczająca liczba ludzi będzie odporna.

Zamiast tego naukowcy zgadzają się, że pewne drobne wypryski mogą nadal występować, nawet wśród osób zaszczepiających. W świecie, w którym prawie wszyscy są zaszczepieni, przypadki COVID-19 nadal występują.

Wirus wciąż się wśród nas rozprzestrzenia, jak grypa sezonowa. I podobnie jak grypa, niektórzy ludzie pozostaną w szpitalu, a niektórzy umrą – ale drastycznie mniej niż 1100 zgonów dziennie.

jeszcze: Pfizer twierdzi, że dawka przypominająca szczepionki COVID zapewnia ochronę przed wariantem omikronowym

Obecnie, według CDC, prawie 65% kwalifikujących się Amerykanów jest w pełni zaszczepionych. Im więcej osób zaszczepionych, tym większa liczba zgonów i hospitalizacji.

Realistyczne dane z Centrów Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) pokazują, że to rzeczywiście prawda, a osoby nieszczepione 14 razy częściej umierają i 11 razy częściej są hospitalizowani z powodu COVID-19.

Pomimo ponurych codziennych ofiar śmiertelnych Walinsky powiedziała, że ​​wierzy, że pewnego dnia zostawimy jeden z głównych symboli pandemii: maskę na twarz.

„Maski są na razie, nie na zawsze” – powiedział Walinsky. „Musimy znaleźć sposób, by sobie z nimi poradzić”.

Najlepszym sposobem na umieszczenie pandemii – i masek – w lusterku wstecznym, powiedział Walinsky, jest „oparcie się” na istniejących strategiach, o których wiemy, że działają.

Na razie Walinsky apeluje o cierpliwość, ponieważ wytyczne dotyczące zdrowia publicznego ewoluują, aby odzwierciedlać nową naukę.

„Nauka jest trudna w dwuminutowym klipie audio” – powiedziała. „Wiedz, że każda decyzja – jakkolwiek trudna – opiera się na nauce”.

Copyright © 2021 ABC News Internetowe przedsięwzięcia.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.