Kijów szuka międzynarodowej pomocy w przywróceniu dostaw energii

Rząd Ukraina Zwróciła się o międzynarodową pomoc w przywróceniu dostaw energii uszkodzonych przez rosyjskie ataki” Są już drużyny z dwunastu krajów, potwierdził w poniedziałek.

„Na polecenie Prezydenta Ukrainy Wołodymyr Zełenski, Ministerstwo Spraw Zagranicznych nadal aktywnie współpracuje z partnerami międzynarodowymi w celu przywrócenia infrastruktury energetycznej UkrainyRosyjski pocisk został uszkodzony w wyniku działań terrorystycznych – powiedział w oświadczeniu szef resortu Dmytro Kuleba.

„Zgodziliśmy się już na dostarczanie sprzętu przez rządy i instytucje 12 krajów: Izrael, Hiszpania, Włochy, Litwa, Niemcy, Macedonia Północna, Polska, Republika Korei, Słowacja, Słowenia, Finlandia i Francja”Minister dodał.

„Łącznie mówimy o 954 jednostkach sprzętu energetycznego. Pierwsza partia pomocy jest już na Ukrainie, a reszta spodziewana jest w najbliższej przyszłości. Nieustannie pracujemy nad zwiększeniem grona partnerów i poziomu wsparcia.”Kuleba powiedział w oświadczeniu.

Minister zapewnił, że dyplomaci ukraińscy są „w stałym kontakcie ze swoimi partnerami i robią wszystko, co możliwe”. Aby zapewnić Ukraińcom światło, ciepło i wodę w swoich domach.

Kuleba powiedział, że rozkaz wydał Zełenski, a MSW, Ministerstwo Energii i inni urzędnicy i agencje rządowe. „Aktualizują listę wymagań.

„Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy zaktualizowało wnioski związane z ramami Europejskiego Mechanizmu Ochrony Ludności i Centrum Reagowania Kryzysowego. NATO. Ponadto dyplomaci konsultują się bezpośrednio z producentami sprzętu elektrycznego we Francji, Niemczech, Belgii, Szwecji, Chińskiej Republice Ludowej i innych krajach”.

Ukraina potwierdziła w poniedziałek, że rosyjskie wojska wykorzystały przestrzeń powietrzną Mołdawii do zmasowanego ataku na infrastrukturę krytyczną. Opuścili setki miast bez prądu w siedmiu regionach kraju.

„Rosja wystrzeliła dziś ponad 50 rakiet na Ukrainę podczas wizyty zagranicznego przywódcy. naruszył przestrzeń powietrzną innego państwa”powiedział Siergiej Nikiforow, rzecznik prezydenta Zełenskiego.

Notatka na temat przywódcy zagranicznego mówi o dzisiejszej wizycie premiera Czech Petra Fiali w Kijowie. Naruszenie przestrzeni powietrznej innego państwa dotyczy rosyjskiego pocisku, który został zestrzelony przez obronę przeciwlotniczą we wsi Nslavsia na terytorium Mołdawii w pobliżu granicy z Ukrainą.

Rosyjski pocisk będzie jednym z 44 pocisków, które według ukraińskiego dowództwa wojskowego zostały zestrzelone w ciągu ostatniej godziny z łącznie 50 wystrzelonych dzisiaj przez Rosję. Głównie przeciwko instalacjom krytycznym i energetycznym.

Według premiera Ukrainy Denisa Szmihala Setki Ukraińców są bez prądu w całym kraju.

Według burmistrza stolicy Witalija Kliczki, przerwy w dostawie prądu dotknęły także kilka dzielnic w Kijowie. 80% mieszkańców stolicy Ukrainy nie ma dostępu do wody pitnej.

Nowa fala rosyjskich ataków odnotowana w poniedziałek rozprzestrzeniła się na dziesięć regionów kraju i uszkodziła łącznie 18 obiektów.Głównie energia, powiedział premier Schmihal.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *