Kilkanaście osobistości lekkiej atletyki zmierza do Europy z myślą o Budapeszcie 2023

Kilkanaście osobistości lekkiej atletyki zmierza do Europy z myślą o Budapeszcie 2023

Kilkanaście osobistości lekkiej atletyki zmierza do Europy z myślą o Budapeszcie 2023

Hawana: Kilkanaście kubańskich gwiazd lekkiej atletyki będzie kontynuowało swoją formę w Europie przed Mistrzostwami Świata zaplanowanymi na 19-27 sierpnia w Budapeszcie na Węgrzech.

Wśród potwierdzonych na nadchodzące rajdy na starym kontynencie jest halowy mistrz świata w trójskoku, Lázaro Martínez, który ponownie pojawi się w Diamentowej Lidze w Monako (21 lipca) – powiedział dyrektor kubańskiej drużyny narodowej Radiu Havana Cuba. Lekkoatletyka, Jorge Luis Aguilera.

Martínez dzierży nowiutkie Centrocaribes de San Salvador (17,51 m), jest trzeci w walce o diament, aw Monako zmierzy się z postaciami postury Kubańczyka Pedro Pablo Pichardo, broniącego barw Portugalii, oraz Andy’ego. Diaza z Włoch.

Przed zatrzymaniem się w Monako, inni sportowcy z wyspy będą rywalizować w niedzielę w Śląskiej Diamentowej Lidze (Polska) oraz w środę w mityngu Arcobaleno (Włochy).

W walce w Polsce wezmą udział trójskoczkowie Leyanis Pérez i Liadagmis Povea oraz skoczek wzwyż Luis Zayas. Ta trójka jako pierwsza podróżuje do Europy z trenerem Yuelbesem Quesadą i Aguilerą.

Leyanis i Povea właśnie zabłysnęli na Centrocar Caribbean Games w San Salvador, zdobywając srebro i brąz z rekordami gwiazd, za światową królową triathlonu, Yulimarem Rojasem.

Wenezuelczyk wygrał z wynikiem 15,16 m, któremu towarzyszyły Llanis (rekord życiowy 14,98) i Povia (rekord życiowy 14,85).

Leyanis prowadzi prestiżowy Diamentowy Tor i wielu przewiduje, że ma szansę zostać trzecią kubańską trójskoczczką w historii, która pokonała 15-metrową barierę, po Yamilé Aldamie i Yargerisie Savigne.

Drugie spotkanie w Europie odbędzie się w Arcobelano, w środę 19 lutego, gdzie na torze staną Zayas, Roxana Gómez (400 m) i Rose Mary Almanza (800 m).

Dwóch ostatnich przeprawi się przez Atlantyk w piątek w towarzystwie rzucającej dyskiem Celindy Morales, Christiana Napolesa (potrójny) z trenerami Hildą Elisą Ramos i Ricardo Moliną oraz dokona tego młody Alejandro Parada (wzrost). Później.

Dokonano ustaleń, aby Zorian Hecavaria (400 przez płotki), Yoneslides García (100 i 200), Mario Diaz (krążek) i Sahili Diago (800 i 1500) byli mistrzami w San Saviour.

Prawie wszyscy zarejestrowani sportowcy w Europie są obecnie rozstawiani do Mistrzostw Świata, niektórzy po osiągnięciu minimalnych wyników, a inni po rankingu.

Sztafety 4 x 100 kobiet i sztafety 4 x 400 kobiet znajdują się obecnie w strefie kwalifikacji, po znakomitym występie w meczach rozegranych w stolicy Salwadoru, gdzie z rekordowymi liczbami koronowały mistrzostwa. Jeśli utrzymają swoje pozycje, pojadą bezpośrednio na mundial.

Kuba wziął udział w ostatniej edycji Eugene-2022 z 14 numerami i zajął 29. miejsce w tabeli medalowej, nie zdobywając medali po raz pierwszy w historii.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *