Kino katolickie i wartościowe jest mocno zakorzenione w Hiszpanii: Bosco Films świętuje pięć lat

W ciągu ostatnich lat Kino katolickie i wartościowe doświadczyło znacznego wzrostu w Hiszpanii, ale także w pozostałej części świata. Coraz więcej filmów i dokumentów poruszających te kwestie przenika do kin i zdobywa najwyższe pozycje w kasach.

Innym przykładem tego boomu jest: Konsolidacja hiszpańskich dystrybutorów Filmy Bosko, który we wtorek skończy pięć lat. W tym czasie przynosił do kin i domów poruszające filmy.

Firma została założona przez Lucia Gonzalez Parandiyaran w 2017 roku pod nazwą Bosco, co oznacza „las”, właśnie dlatego, że dystrybutor stara się „być jak ten „las”, który Wnosi świeżość do kin w świecie, w którym króluje bezpośredniość, bezosobowość i sztuczność vs normalny”, jak opisano na ich stronie internetowej.

„Bosko” odnosi się również do włoskiego świętego pedagoga, Św. Jan Boskozałożyciel salezjanów i mecenas kina, mianowany przez Stolicę Apostolską w 1994 roku.

Wśród tytułów, które trafiły w jego ręce, znalazł się zdobywca Nagrody Młodego Publiczności podczas Europejskich Nagród Filmowych Mój brat goni dinozauryzwycięzca zestawu Donatello pierwsze urodzinyfiltr BAFTA Medytacja Również eter przez polskiego reżysera K. Wielokrotnie nagradzany Zanussi.

W ciągu tych pięciu lat Bosco Films prowadziło bezpośrednią dystrybucję filmów w 15 krajach. W kwietniu tego roku rozpoczął swoją podróż po Stanach Zjednoczonych. Jego pierwszym filmem w kraju anglosaskim był hiszpański dokument żyć stamtąd?który wszedł do pierwszej dziesiątki w kasie w całym kraju z zaledwie dwoma dniami prezentacji typu event.

W obliczu tego sukcesu Bosco Films wyda w tym samym kraju nowy hiszpański film zatytułowany Niewolnicy i królowie: historia św. Antoniego Marii Klareta Prezentowany po raz pierwszy w Hiszpanii w 2021 roku pod tytułem Bordo.

Bosco Films nie tylko zajmuje się dystrybucją filmów, ale w tym roku rozwinęło również kącik kulturalny w Madrycie o nazwie „Obszar Boskoktórego zaplecze jest dostępne dla różnych wydarzeń kulturalnych, które ratują ludzkie wartości, i gdzie „spotkania w dżungliimprezy z maksymalnie 25 osobami między winem a przekąskami z reżyserami, aktorami, a nawet osobami, które mają historie o podboju stylu „filmowego życia”.

Za pośrednictwem swoich sieci społecznościowych prezentują widzom krótkie filmy „Inspiracin” z krótką historią, która prowadzi ich do dowiedzenia się więcej o filmie lub aktorze filmowym. W tym roku również rozpoczęli nowe wyzwania za kulisami, w reżyserii Dwa krótkie slajdy dwóch różnych firm, z których jeden można zobaczyć w ponad 740 teatrach w Stanach Zjednoczonych. Obecnie produkują swój pierwszy film fabularny, o którym wkrótce poda więcej informacji.

hiszpańska firma Dystrybuuje również filmy dla kanałów telewizyjnych w różnych krajach Wkrótce uruchomią platformę cyfrową, na której ludzie w zaciszu swoich domów będą mogli wypożyczać różne gry, które już przeszły na dużym ekranie.

Wśród innych aspektów Opracuj kampanie marketingowe i komunikacyjne Citizen (Hiszpania), za inspirujące filmy wyświetlane w tym czasie m.in. dla takich firm jak Sony Pictures, Universal, Diamond, Flins y Piniculas, Vercine, Goya Producciones, Elamedia, Stellarum czy Márgenes.

Dla Lucii Gonzalez-Parandiyaran te pięć lat było „wyzwaniem i nieustanną nauką. Kino to ekscytujący świat, w którym ostatnie lata zmusiły nas do niezgody i poszukiwania nowych rozwiązań. Jesteśmy wdzięczni za zaufanie, jakim obdarzyliśmy nas od samego początku oraz za responsywność i dynamikę opinii publicznej w obliczu potencjalnej zmiany trendów. To nasi najlepsi i najlepsi „ambasadorzy”.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.