Koalicja rządząca w Polsce prowadzi referendum, a nie większość – pierwsza wiadomość

Polska koalicja rządząca kierowana przez Prawo i Sprawiedliwość (PIS) utrzymuje przewagę nad opozycją, ale nie ma głosów potrzebnych do uzyskania większości w parlamencie – wynika z innego sondażu.

Sondaże opinii24 opublikowane dla prywatnego nadawcy RMF FM pokazały, że rządzący Sojusz Konserwatywny miałby 29% poparcia, gdyby wybory parlamentarne odbyły się teraz.

Na drugim miejscu w sondażu uplasował się ruch Polska 2050, który uzyskał 24-procentowe poparcie wyborców. Przewiduje się, że kolejna prounijna grupa, Sojusz Obywatelski, otrzyma 20 procent głosów. Wraz z inną opozycją lewicową z 9-procentowym poparciem partie anty-Bais otrzymają ponad 50-procentowe poparcie.

Jednak skrajnie prawicowa grupa Konfederatów, postrzegana jako partner koalicyjny PiS, otrzyma 8 proc. Poparcia.

Tymczasem Kukis to 15 (2 proc.), A Polskie Stronnictwo Ludowe (2 proc.) Mniej niż wymagane 5 proc., Aby zdobyć mandaty w parlamencie.

Siedem procent respondentów nie potrafiło odpowiedzieć na pytanie, na którą partię głosować.

Badania przeprowadzono w dniach 1-7 marca 2021 r. Na reprezentatywnym ogólnopolskim modelu 3007 słupów. Wybory parlamentarne zaplanowano na 2023 rok.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *