Kobieta przez 5 lat po zabiegu LASIK codziennie cierpi na rozdzierający ból

Kobieta przez 5 lat po zabiegu LASIK codziennie cierpi na rozdzierający ból

Była pacjentka LASIK otwarcie opowiada o chronicznym bólu, jakiego doświadcza od czasu operacji pięć lat temu, co skłoniło widzów do podzielenia się swoimi obawami dotyczącymi zabiegu.

TikToker Erin Orchard (@erinorchard88) w niedawnym filmie TikTok opublikowanym 7 stycznia szczerze udokumentowała swoją podróż po zabiegu LASIK dla ponad 13 000 obserwujących, opisując codzienny ból jako „tak poważny, że zmuszałby większość ludzi do szukania pomocy medycznej w nagłych wypadkach”. .

„To wszystko jest częścią procesu żałoby” – Orchard podpisała swój film, który od pierwszego opublikowania obejrzano 3,9 miliona razy.

Operacja LASIK staje się coraz popularniejszą procedurą korekcyjną pomimo długiej listy potencjalnych zagrożeń i powikłań. Według specjalistów może wystąpić astygmatyzm, podwójne widzenie, suchość oczu, a nawet utrata wzroku Klinika majonezu. Nadmierna i niedostateczna korekcja spowodowana laserem używanym w chirurgii może wymagać drugiej procedury LASIK w celu naprawienia.

@erinorchard88 To wszystko jest częścią procesu żałoby #Chroniczny ból #przewlekła choroba #Powikłania laserowej chirurgii oka #LASIK #prk #LASIK_chirurgia #LASIK_komplikacje #prkchirurgia #prksurgeryupdate #LASIK-operacja #LASIK_surgery_examination #łyżka #spoonielife #Ból nerwowy #Świadomość_chorób_przewlekłych #Laserowa chirurgia oka #Nerwoból rogówki #Zapalenie nerwu trójdzielnego #Chroniczne_życie #Świadomość bólu przewlekłego #przewlekła choroba #spooniesoftiktok ♬ Wszystko – domowy shake

W drugim filmie Orchard wyjaśniła, że ​​po zabiegu LASIK wystąpił u niej ból nerwu rogówki, w związku z czym bezskutecznie wydała tysiące dolarów na różne zabiegi. Powiedziała, że ​​po operacji była dwukrotnie hospitalizowana, w tym jedną w Wigilię Bożego Narodzenia.

„Niestety, laserowa operacja oka zrujnowała mi życie” – powiedziała emocjonalna Orchard przed zakończeniem filmu.

Inny TikToker (@shanswanz) zyskał ostatnio ogromną popularność po tym, jak ujawniła, że ​​w 2020 r. przeszła operację LASIK, a trzy lata później ponownie zgłosiła się do lekarza z pogarszającymi się problemami ze wzrokiem. Tam ze zdziwieniem dowiedziała się, że cierpi na nerwoból rogówki.

@erinorchard88 Laserowa operacja oka zrujnowała mi życie #Laserowa chirurgia oka #LASIK #Ból nerwowy #Chroniczny ból #opieka zdrowotna #prk #LASIK_chirurgia #Klasyczny chwyt #My ♬ Kłopoty w nocy autorstwa Betty Biscuit-Tyler

Przewlekły ból i objawy, takie jak suchość oczu, były częste po operacji u wielu widzów, co można było przeczytać w komentarzach do oryginalnego filmu Orchard. „W 2020 roku poddałam się zabiegowi LASIK i od tego czasu cierpię na chroniczną suchość oka. „Czasami to wyczerpujące” – napisał użytkownik @shelby_nations.

„Miałem LASIK 14 lat temu, a ból w końcu ustąpił 10 lat później. „Obudzi mnie w fazie REM” – podzielił się inny widz.

Wiele osób stwierdziło, że nie ma zaufania do tej procedury, ponieważ wydawało się, że lekarze okuliści jej nie ufają. „Widziałem zdjęcie z konferencji lekarzy LASIK i większość z nich nosiła okulary” – powiedział użytkownik @danakayalsepiclife. „Przestraszyło mnie to.”

„Wiele lat temu pracowała u okulisty i powiedziała, że ​​nigdy nie pomyśli o LASIK” – napisała kolejna widzka. „To wystarczyło, żeby wiedzieć, że nigdy bym czegoś takiego nie zrobił”.

Daily Dot skontaktował się z Orchard za pośrednictwem bezpośredniej wiadomości na TikToku.

web_crawlr

Przeszukujemy sieć, abyś Ty nie musiał tego robić.

Zapisz się na newsletter Daily Dot, aby codziennie otrzymywać najlepsze i najgorsze informacje z Internetu w swojej skrzynce odbiorczej.

*Pierwsza publikacja: 16 stycznia 2024 r., godz. 20:00 czasu CST

Maja i Ray

Maya Ray jest stażystką FOIA jesienią 2022 r. w The Daily Dot. Obecnie jest studentką ostatniego roku na Uniwersytecie Teksasu w Austin, gdzie studiuje dziennikarstwo w ramach programu Moody College Honors Program. Pisała dla Daily Texan i Austin Chronicle.

Maja i Ray

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *