Kobieta traci 120 funtów i wygrywa konkurs na drodze do zdrowia psychicznego i fizycznego

Kobieta traci 120 funtów i wygrywa konkurs na drodze do zdrowia psychicznego i fizycznego

Rathnayaka przypisuje swoją zmieniającą życie przemianę zmianie sposobu myślenia.

Sandeepa Rathnayaka, menedżer ds. inżynierii w Columbus w stanie Ohio, zajęła pierwsze miejsce w kulturystyce i transformacja Powiedziała, że ​​wystartowała w październiku, po tym jak w ciągu trzech lat schudła ponad 120 funtów.

Rathnayaka przypisuje swoją zmieniającą życie fizyczną przemianę większej zmianie stylu życia w sposobie myślenia, która, jak twierdzi, pomogła jej w walce z trwającą całe życie depresją.

Rathnayaka powiedziała „Good Morning America”, że po zważeniu 253 funtów w 2020 roku schudła ponad 120 funtów po tym, jak jej trener w lokalnej siłowni otworzył jej oczy na serię zmian w stylu życia, które ostatecznie pomogły jej osiągnąć stan zdrowia. zdrowe, długoterminowe myślenie. .

Rathnayaka stwierdziła, że ​​w wieku dziewięciu lat doświadczyła molestowania, co spowodowało długotrwałą traumę i uzależnienie od różnych mechanizmów radzenia sobie.

„Przez całe dzieciństwo i młodość polegałam na jedzeniu jako na komforcie emocjonalnym i mechanizmie radzenia sobie” – powiedziała Rathnayaka.

Rathnayaka powiedziała, że ​​jej prześladowcy nigdy nie spotkała sprawiedliwość.

„To była jedna z moich największych traum z dzieciństwa. Poczułam się bezbronna”.

Oprócz depresji i paraliżującego przyrostu masy ciała Rathnayaka zachorowała również na alergiczną aspergilozę oskrzelowo-płucną, która zaostrzyła objawy astmy, z którą zmagała się od najmłodszych lat.

Po osiągnięciu dna w 2020 r. Rathnayaka powiedziała, że ​​mentoring i relacje, które nawiązała z osobistym trenerem Paulem Rennellsem, zainspirowały zmianę stylu życia, która doprowadziła do ogromnej transformacji i pomogła jej znaleźć stabilność emocjonalną.

„Nie wierzyłam w siebie. Więc dzięki niemu zaczęłam w siebie wierzyć” – powiedziała Rathnayaka.

Powiedziała, że ​​Rennels wprowadził ją w holistyczne podejście do zdrowia i dobrego samopoczucia.

36-latek oświadczył, że realizuje karmićĆwiczenia, medytacja i ćwiczenia oddechowe pomogły jej wyleczyć się „od środka”.

Rathnayaka powiedziała, że ​​Renals pomógł jej zidentyfikować „czynniki wyzwalające” i opracować metody zmiany nawyków w obliczu czynnika wyzwalającego.

„Nie zdawała sobie sprawy, jak wyzwalacze emocjonalne pozwoliły jej wrócić do nawyków, które miała” – powiedziała Rennels.

Trener osobisty powiedział, że zauważył, że Rathnayaka czułaby się niekomfortowo w środowisku siłowni i łatwo ją rozpraszała myśl, że patrzą na nią inni bywalcy siłowni, co przypisywała traumom z dzieciństwa, gdy Rennels ją o to wypytywał.

Rennels powiedział, że oprócz ćwiczeń fizycznych w treningu osobistym kluczowe znaczenie ma badanie wzorców stresu i snu.

„Naprawdę chciałem pokazać jej, jaką wartość ma inwestowanie w szkolenie i co może zdziałać”.

Jej inwestycja opłaciła się w ogromnym stopniu, gdy Rathnayaka przyniosła do domu tytuł kobiecej zmiany podczas Letnich Krajowych zawodów w kulturystyce i zmianie biegów Summer Shredding w Houston w Teksasie w październiku ubiegłego roku.

„W naturalny sposób możesz przejść ogromną transformację” – powiedział Rathnayaka. „Potrzebujesz tylko właściwych wskazówek. Praca z wykwalifikowanym trenerem może ci pomóc w osiągnięciu tego poprzez holistyczne podejście do zdrowia i dobrego samopoczucia”.

W trakcie procesu szkoleniowego Rathnayaka i Renals donoszą, że między nimi również narodził się romantyczny związek.

„Uważam go za moją bratnią duszę, ponieważ naprawdę znalazłam miłość” – powiedziała Rathnayaka, dodając, że kluczowym elementem tego było nauczenie się kochania siebie.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *