Kobieta z Kostaryki

Reprezentacja Kostaryki w piłce nożnej kobiet przegrała 1:2 ze swoim polskim odpowiednikiem w przedmeczowym meczu towarzyskim pomiędzy Australią a Nową Zelandią, który zaplanowano na 20 lipca – 20 sierpnia.

We wtorkowych pierwszych i drugich meczach przygotowawczych przeciwko Szkocji, drużyny walczyły przez cały czas z pogodą, ostatnie minuty ze śniegiem na boisku, ale nie odniosły sukcesu z drużyną, która to zrobiła. Nie zakwalifikowała się do Mistrzostw Świata Kobiet 2023.

Spotkanie nie było łatwe. Od pierwszych minut próbowałem moralności, ale akcja gry trochę się poplątała. Kostaryka była blisko bramki, ale bez realnego zagrożenia, ponieważ mocno broniła się przed miejscowymi.

Miejscowi strzelili jako pierwsi, po bramce Natalii Padilli, w 71. minucie, co skłoniło Kostarykańczyków do mocniejszego ataku, który osiem minut później opłacił się wyrównującym golem Raquel Rodríguez.

Polacy jednak kontynuowali marsz i na cztery minuty przed końcowym gwizdkiem Ewa Bajor sprawiła radość swoim kibicom na stadionie ŁKS-u, zdobywając końcowy wynik na jej korzyść.

Na Mistrzostwach Świata Kobiet 2023 Kostaryka jest w grupie z Hiszpanią, Japonią i Zambią, a rozgrzewki nie przyniosły radości reprezentacjom prowadzonym przez Amelię Valverde.

Już w najbardziej ekstremalnej rywalizacji na tym polu Hiszpanie i Japończycy są przeszkodą dla Kostarykańczyków, zgodnie z wynikami przyjaznych zobowiązań.

W wypowiedziach opublikowanych przez Kostarykańską Federację Piłki Nożnej w mediach społecznościowych pomocniczka reprezentacji narodowej Melissa Herrera powiedziała, że ​​poza tym, że obecnie jesteśmy w kadrze narodowej, codzienne życie każdego zawodnika w jej klubie jest bardzo ważne. na mundial.

„Mistrzostwa Świata żyją każdego dnia i mamy codzienne zobowiązania, z którymi nie każdy może sobie poradzić. Wiem, że reprezentacja narodowa będzie dobrze wyglądać, ponieważ wszyscy na to pracujemy” – wyjaśnił Herrera.

W ten czwartek Kostaryka uda się nocą do Szkocji. A we wtorek o 13:35 (czasu kostarykańskiego) zmierzą się ze Szkocją w meczu finałowym ostatniej fazy przygotowań do mundialu. @pracownik

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *