Kobieta z rzadką chorobą mięśni śpiewa, żeby ćwiczyć płuca

Kobieta z rzadką chorobą mięśni śpiewa, żeby ćwiczyć płuca

„Jeśli nie potrafię zaśpiewać określonego tonu lub utrzymać go przez długi czas, wiem, że mogę stać się słabszy” – powiedziała CNN.

Stan zwyrodnieniowy Wpływa na ruch mięśni i oddychanie. Zdiagnozowano ją, gdy miała dziewięć miesięcy i nie mogła chodzić. Niegdyś łatwe zadania stały się dla niej niemożliwe.

„Kiedy byłem mały, mogłem przekręcić klamki, az biegiem czasu nie mogłem nawet podnieść ręki, aby nacisnąć klamkę”.

Przejdź przez piosenkę

Haley miała trzy lata, kiedy jej ojciec zapoznał ją z muzyką. Od tego czasu śpiew i pisanie piosenek służyły jej jako zdrowy sposób na ujście.

„Pozwoliłem odejść wszystkim tym uczuciom i czuję się o wiele lepiej”.

Sukces Haley nie jest zaskakujący. Ukończyła z wyróżnieniem Pace University W 2006 roku Posiada tytuł licencjata w dziedzinie informatyki oraz stopień naukowy z matematyki i muzyki. Dziś jest wiceprezesem w DO. B. Morgan Chase.

Śpiew nie jest jedynym sposobem radzenia sobie ze stanem nerwowym Haley. Regularnie odwiedza fizjoterapeutów i terapeutów zajęciowych. Działa poprzez codzienny zakres ćwiczeń ruchowych. Zatrudnia w domu pracowników służby zdrowia, którzy pomagają jej 24 godziny na dobę. Śpisz w nocy z wentylatorem. To fizyczna i psychiczna męka. Ale muzyka to podtrzymuje.

Wiadomość w każdej piosence

Haley wydała swój debiutancki album „I Wrote Life” w 2019 roku. W swoich tekstach opowiadała historie o zwycięstwach i wyzwaniach.

„Ilekroć czuję się sfrustrowany sobą, jak gdybym nie mógł nic zrobić, zaczynam pisać, a potem o tym śpiewam”.

Tabitha Haley śpiewa na imprezie z okazji premiery albumu w Nowym Jorku w 2019 roku.

„To nie jest pierwsza piosenka związana z telefonami, którą napisałem, ale uderza w dom, ponieważ przypomina to uczucie, ponieważ przyzwyczaiłem się do ludzi gapiących się na mnie na ulicy lub ciągle powtarzających mi, że jest coś, czego nie mogę zrobić. „

„Ta piosenka przypomina mi, że jestem zdolny. Mogę komuś pomóc. Mogę być kimś. Mogę być dla kogoś łaskawy. Co najważniejsze, mogę być kochany jak wszyscy inni”.

Haley, która występuje tutaj ze swoim zespołem, występuje w wydaniu jej albumu w Nowym Jorku w 2019 roku.

Haley opowiada się za prawami osób niepełnosprawnych podczas swoich występów na żywo, uświadamiając publiczności rzeczy, z którymi borykają się osoby z fizycznymi wyzwaniami, a które wykraczają poza problemy z poruszaniem się.

„Może to być po prostu wygoda dla ludzi, aby zdać sobie sprawę, że mają przy sobie asystenta przez cały czas”.

Jego główne przesłanie dotyczy wzmocnienia. Ma nadzieję, że jej opowiadające życie piosenki, trudności i inspiracja zmotywują innych do dążenia do tego, czego chcą w życiu.

Haley powiedział: „Jeśli się nie poddasz, zobaczysz, że odniesiesz sukces, bez względu na cel”. „Nie pozwól nikomu sprawiać, że poczujesz, że nie możesz”.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *