Kobiety, które są ofiarami, ale protagonistami, to Ruth Ferrero-Durion

Kobiety, które są ofiarami, ale protagonistami, to Ruth Ferrero-Durion

The WojnyWiadomo, że zawsze żerują Kobiety. W rzeczywistości w każdym konflikcie Nierówności Istniejące systemy patriarchalne. Wojna Ukraina Nie wyjątek.

Odkąd wojna zaczęła się ponownie w 2014 roku, jest to obserwowane Świadczyć To ludzie Wrażliwy: Najbardziej dotknięte są kobiety, dzieci, migranci, mniejszości, takie jak Romowie, grupy LGTBi lub osoby niepełnosprawne. W strefie wojny zwiększ Handel ludźmiPraca seksualna i świetna Przemoc seksualny Raporty ONZ ostrzegają, że jasne Komunikacja między cyklami Bronie Między przemocą populacyjną a płciową a kobietobójstwem.

W przypadku Ukrainy w 2020 r. Amnesty International ostrzegała przed wzrostem liczby przypadków przemocy wobec kobiet. Kryzys ekonomiczny I społecznościowe, dostęp do broni i wstrząsy Stworzony przez wojnę na terytoriach Donieck i Ługańsk. Po 24 lutego raporty OBWE potwierdzają oficer Przemoc wobec kobiet to jeszcze większa sytuacja bezsilność, Do tego wszystkiego musimy dodać naruszenia wobec kobiet w Buczy i innych miejscach Przestępstwa wojenne.

Kobiety mają więcej ucieczka tej wojny. Spośród ponad 9 milionów ludzi, którzy uciekli z kraju, 90% to kobiety i dzieci Ponieważ mężczyźni w wieku od 18 do 60 lat są związani Stan wojenny Zostań w kraju. Narażone są na to wszelkiego rodzaju kobiety i dzieci Zagrożenia, nieprawidłowości, przemyt, Naruszenia nie tylko w ruchu drogowym wyjść Wojny, ale raz Bezpieczne terytorium. Tak jest w przypadku ukraińskich kobiet. w ciąży W wyniku gwałtu przyjeżdżają do Polski, gdzie cierpią Aborcje Ustawa uchwalona w 2020 roku spowodowała tajność i brak odpowiedniej opieki medycznej, zmniejszając prawa reprodukcyjne kobiet i czyniąc go jednym z najbardziej restrykcyjnych istniejących systemów. Kobiety zostały dotknięte PolerowanieTeraz kobiety również uciekają przed wojną.

Ale to kobiety dały Krok naprzód A ci, którzy zaczęli się organizować i tkać Sieci wsparcia. W ten sposób mają bezpośrednią linię do organizacji takich jak te, które organizowały się na Ukrainie, czyli „La Strada Ukraine”. zapobieganie Przemoc domowa, handel ludźmi i dyskryminacja ze względu na płeć. I są samoregulujące Polska Należy zadbać o kobiety w potrzebie.

To kobiety i Grupy feministyczne którzy należą do najbardziej aktywnych ruchów społecznych Rosja Systematyczne kwestionowanie władzy Kremla poprzez organizacje takie jak feministyczny protest przeciwko wojnie. Pod względem wyobraźni i decentralizacji swoich działań udało im się być jednym z nielicznych Ruchy Nie mógł jeszcze z tym skończyć Rosyjskie rządy.

Powiązane wiadomości

To tylko trzy przykłady tego, jak kobiety mają niewiele lub nic do powiedzenia na ich temat Bohaterowie Co się dzieje w kontekście obecnej wojny? Na Ukrainie pracują i organizują się, aby posunąć kraj do przodu chronić; Walczyła o Polki w Polsce prawa i odważnie kwestionując reżim w Rosji.

Dawanie jest niezbędne Wsparcie międzynarodowe W przypadku wszystkich tych grup kobiet musimy pracować ramię w ramię z nimi. Po rosyjskiej inwazji nie znalazła precedensu na żadnym forum międzynarodowym Feministyczna polityka zagraniczna; W krytycznych czasach, takich jak teraźniejszość, ta opcja wybrana przez wielu z nas wydaje się zepchnięta na dalszy plan po geopolityce. Interesy gospodarcze. Wymaga to autentycznego zaangażowania rządów w dążenie do stworzenia ram, w których kobiety odgrywają odpowiednią rolę w kończeniu wojny, aw szczególności w budowaniu wojny. pokój.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *