Kolarstwo: ten sport również odwraca się od białoruskiego systemu

miSport odegrał również rolę w izolowaniu białoruskiego reżimu Aleksandra Łukaszenki. czwartek Europejska Unia Kolarska (UEC) postanowiła odwołać Europejczyków na właściwej drodze, Odbędzie się o godz Mińsk Między 23 a 27 czerwca z powodu „międzynarodowego status quo”.

Anulowanie prac trwało od kilku miesięcy, ale UEC zdecydował się ogłosić swoją decyzję kilka dni później Białoruś planuje w niedzielę skierować komercyjny samolot do zatrzymania dziennikarza opozycjiCo spowodowało konflikt dyplomatyczny i nałożenie sankcji przez Unię Europejską.

Najbardziej krytyczny z białoruskich sportowców Łukaszenko zwrócił się do UEC o odwołanie Mistrzostw Europy, ale ten ostatni odpowiedział, że umowy zostały już dawno zamknięte, a bilety lotnicze dla personelu zostały już zakupione. Wreszcie ustąpili.

W zeszłym tygodniu odbyło się już kilka międzynarodowych konkursów, które musiały zostać przeniesione z powodu międzynarodowego skandalu wywołanego przez byłą republikę radziecką.

Chociaż Białoruski Związek Kolarski nie zareagował jeszcze na odwołanie, sportowcy walczący z reżimem przyjęli to z otwartymi ramionami. „Jesteśmy pewni, że takNawet biorąc udział w turnieju kolarskim Łukaszenko poprowadzi program reklamowy na światową skalę. ”, Komentarz na Instagramie Pływak Aliaksandra HerasimeniaTrzykrotny medalista olimpijski.

Heracemina prowadzi Fundusz Solidarności Sportowej z wygnaniaKto pomaga sportowcom, którzy są uciskani za ich poglądy polityczne. Ona, podobnie jak wielu innych białoruskich sportowców, nalega, aby w jej kraju nie odbywały się zawody sportowe, w których: W ten sposób Łukaszenko legitymizuje swoją pozycję w oczach społeczności międzynarodowej.

Fundusz, podobnie jak opozycja na emigracji, był już aktywnie zaangażowany Kampania mająca na celu zakazanie tego kraju udziału w Mistrzostwach Świata w hokeju na lodzie w 2021 roku I etap Pucharu Świata w Biathlonie 2022.

Międzynarodowe odrzucenie

W tym konkretnym tygodniu Reprezentacje kolarskie z Wielkiej Brytanii, Niemiec i Holandii ogłosiły, że ze względów bezpieczeństwa nie wezmą udziału w mistrzostwach w Mińsku. z upływem czasu , LitwaGdzie leciał przebudowany przez Mińsk samolot.

W przeddzień turnieju Duńscy kolarze dali do zrozumienia, że ​​poza trybuną nie będą nosić mundurów narodowych Z powodów politycznych. I jest to, że flaga Danii jest podobna do Sztandar reprezentujący białoruską opozycję demokratyczną, Że władze wydały jej zakaz i podstawę do aresztowania.

„Białoruś stała się tak toksyczna, że ​​sportowcy nie chcą tu przyjeżdżać” – powiedział Efe. Nadieżda Ustapchuk, Brąz na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w pchnięciu kulą.

FTBOL przyłącza się do odwołań

Konflikt z odrzutowcem Ryanaira spowodował serię odwołań białoruskiego sportu. Białoruski Związek Piłki Nożnej przełożył mecz, aby uczcić jego 110. rocznicę Następny 5 czerwca, który miał zaprosić kilka gwiazd z kontynentu.

Litwa Postanowił również jednostronnie odwołać mecze towarzyskie, które miały zmierzyć się z drużynami seniorskimi i młodzieżowymi w czerwcu i listopadzie. „Biorąc pod uwagę kontekst polityczny, narażanie zdrowia i bezpieczeństwa piłkarzy i ich rodzin było niezwykle niebezpieczne” – powiedział Edgaras Stankevicius, sekretarz generalny Litewskiego Związku Piłki Nożnej.

Nie ma połączeń strefowych

Decyzja Unii Europejskiej o zamknięciu przestrzeni powietrznej dla Białoruskich Linii Lotniczych i odmowa zezwolenia europejskim firmom na przelot nad terytorium tego kraju stwarza nowe przeszkody dla sportowców.

Zagraniczni sportowcy nie będą mogli rywalizować na Białorusi z powodów politycznych i logistycznych. „Technicznie trudno konkurować. Sportowcy podróżują z dużym sprzętem. Ostatecznie zawody zostaną odwołane” – dodał Ostapczuk.

Opozycja na wygnaniu otwarcie popiera Wyizoluj sport na Białorusi. Były minister kultury i lider opozycji na emigracji Pfle Latuchko powiedział, że zniesienie europejskich wyścigów rowerowych to „kolejny krok w izolacji systemu przestępczego”.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *