Kolarstwo: ten sport również odwraca się od białoruskiego systemu

miSport odegrał również rolę w izolowaniu białoruskiego reżimu Aleksandra Łukaszenki. czwartek Europejska Unia Kolarska (UEC) postanowiła odwołać Europejczyków na właściwej drodze, Odbędzie się o godz Mińsk Między 23 a 27 czerwca z powodu “międzynarodowego status quo”.

Anulowanie prac trwało od kilku miesięcy, ale UEC zdecydował się ogłosić swoją decyzję kilka dni później Białoruś planuje w niedzielę skierować komercyjny samolot do zatrzymania dziennikarza opozycjiCo spowodowało konflikt dyplomatyczny i nałożenie sankcji przez Unię Europejską.

Najbardziej krytyczny z białoruskich sportowców Łukaszenko zwrócił się do UEC o odwołanie Mistrzostw Europy, ale ten ostatni odpowiedział, że umowy zostały już dawno zamknięte, a bilety lotnicze dla personelu zostały już zakupione. Wreszcie ustąpili.

W zeszłym tygodniu odbyło się już kilka międzynarodowych konkursów, które musiały zostać przeniesione z powodu międzynarodowego skandalu wywołanego przez byłą republikę radziecką.

Chociaż Białoruski Związek Kolarski nie zareagował jeszcze na odwołanie, sportowcy walczący z reżimem przyjęli to z otwartymi ramionami. „Jesteśmy pewni, że takNawet biorąc udział w turnieju kolarskim Łukaszenko poprowadzi program reklamowy na światową skalę. ”, Komentarz na Instagramie Pływak Aliaksandra HerasimeniaTrzykrotny medalista olimpijski.

Heracemina prowadzi Fundusz Solidarności Sportowej z wygnaniaKto pomaga sportowcom, którzy są uciskani za ich poglądy polityczne. Ona, podobnie jak wielu innych białoruskich sportowców, nalega, aby w jej kraju nie odbywały się zawody sportowe, w których: W ten sposób Łukaszenko legitymizuje swoją pozycję w oczach społeczności międzynarodowej.

Fundusz, podobnie jak opozycja na emigracji, był już aktywnie zaangażowany Kampania mająca na celu zakazanie tego kraju udziału w Mistrzostwach Świata w hokeju na lodzie w 2021 roku I etap Pucharu Świata w Biathlonie 2022.

Międzynarodowe odrzucenie

W tym konkretnym tygodniu Reprezentacje kolarskie z Wielkiej Brytanii, Niemiec i Holandii ogłosiły, że ze względów bezpieczeństwa nie wezmą udziału w mistrzostwach w Mińsku. z upływem czasu , LitwaGdzie leciał przebudowany przez Mińsk samolot.

W przeddzień turnieju Duńscy kolarze dali do zrozumienia, że ​​poza trybuną nie będą nosić mundurów narodowych Z powodów politycznych. I jest to, że flaga Danii jest podobna do Sztandar reprezentujący białoruską opozycję demokratyczną, Że władze wydały jej zakaz i podstawę do aresztowania.

„Białoruś stała się tak toksyczna, że ​​sportowcy nie chcą tu przyjeżdżać” – powiedział Efe. Nadieżda Ustapchuk, Brąz na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w pchnięciu kulą.

FTBOL przyłącza się do odwołań

Konflikt z odrzutowcem Ryanaira spowodował serię odwołań białoruskiego sportu. Białoruski Związek Piłki Nożnej przełożył mecz, aby uczcić jego 110. rocznicę Następny 5 czerwca, który miał zaprosić kilka gwiazd z kontynentu.

Litwa Postanowił również jednostronnie odwołać mecze towarzyskie, które miały zmierzyć się z drużynami seniorskimi i młodzieżowymi w czerwcu i listopadzie. „Biorąc pod uwagę kontekst polityczny, narażanie zdrowia i bezpieczeństwa piłkarzy i ich rodzin było niezwykle niebezpieczne” – powiedział Edgaras Stankevicius, sekretarz generalny Litewskiego Związku Piłki Nożnej.

Nie ma połączeń strefowych

Decyzja Unii Europejskiej o zamknięciu przestrzeni powietrznej dla Białoruskich Linii Lotniczych i odmowa zezwolenia europejskim firmom na przelot nad terytorium tego kraju stwarza nowe przeszkody dla sportowców.

Zagraniczni sportowcy nie będą mogli rywalizować na Białorusi z powodów politycznych i logistycznych. „Technicznie trudno konkurować. Sportowcy podróżują z dużym sprzętem. Ostatecznie zawody zostaną odwołane” – dodał Ostapczuk.

Opozycja na wygnaniu otwarcie popiera Wyizoluj sport na Białorusi. Były minister kultury i lider opozycji na emigracji Pfle Latuchko powiedział, że zniesienie europejskich wyścigów rowerowych to „kolejny krok w izolacji systemu przestępczego”.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *