Kolejna kontuzja? De Jong opuścił Polskę i Holandię „na wszelki wypadek”.

Kolejna kontuzja?  De Jong opuścił Polskę i Holandię „na wszelki wypadek”.

Reprezentacja FIFA miała wymarzony początek przerwy FC Barcelona, w ciągu jednego dnia, w którym trzech graczy wszczęło alarm z powodu kontuzji lub problemów fizycznych, po rozpoczęciu sezonu Katalończycy byli spokojni i nie przejmowali się – ogólnie rzecz biorąc – służbą medyczną klubu. Obrażenia Julesa Koundé i Memphis Depay zostały „potwierdzone”, ale ostatnim problemem jest Frenkie de Jong.

Pomocnik wystartował w meczu Ligi Narodów pomiędzy Polską a Holandią i zdołał rozegrać zaledwie 45 minut. Louis van Gaal zostawił go w szatni i uruchomiły się alarmy, ponieważ nie wyglądało to na decyzję techniczną. Trener Holandii w końcu potwierdził, że to nic poważnego, ale zastąpił go na wszelki wypadek z powodu fizycznego dyskomfortu. Oczekuje się, że ponownie zagra w niedzielę.

– Na wszelki wypadek zastąpiliśmy Frankiego. Jego mięśnie były napięte, dlatego go zdjąłem, ale powiedział mi, że ma nadzieję zagrać z Belgią., powiedział, zwłaszcza po zwycięstwie „pomarańczowych” Louisa van Gaala nad Polską Roberta Lewandowskiego. Tak więc, przy braku potwierdzających dowodów, dyskomfort piłkarza Barçy może być tylko chwilowym „strachem”.

„Łatwa” wygrana Orange

Na szczęście dla van Gaala, Frankie „nie potrzebował” Holandii, aby wygrać dwoma bramkami z Polską. Robert Lewandowski, który mocno występował w meczu, miał zerowy występ przeciwko bardzo dobrze ustawionej holenderskiej obronie prowadzonej przez Virgila van Dijka. Goście zdobyli bramkę w 13. minucie i nadawali tempo meczu.

Dumfries wyszedł z drugiego rzędu po szybkiej kombinacji Bergwijna i Memphis Depay i ustawił Kakpo, aby otworzyć wynik. W drugiej połowie Janssen (Yar Wkroczył ranny Memphis Depay) w połączeniu z Bergwijnem o dotyk, aby uzyskać 0-2 i skazać grę.