Kolejna walka o pacjentów z COVID-19: korzyści z niepełnosprawności

Kolejna walka o pacjentów z COVID-19: korzyści z niepełnosprawności

Ale niektóre osoby z długotrwałymi objawami Covid radzą sobie dobrze – nawet bez pozytywnego wyniku testu na koronawirusa – jeśli są w stanie wykazać znaczny spadek ich zdrowia i zdolności do pracy.

49-letni Stephen Trumpeter nie był w stanie wykonywać swojej pracy jako mechanik przemysłowy po wystąpieniu objawów Covid, w tym kaszlu, gorączki, bólów mięśni oraz utraty smaku i węchu, w lutym 2020 r. Złożył wniosek o niepełnosprawność w grudniu 2020 r. i został zatwierdzony sześć miesięcy później.

Trumpeter, weteran marynarki wojennej mieszkający w Idaho Falls w stanie Idaho, powiedział, że wierzy, iż obszerna dokumentacja medyczna dokumentująca jego przeszłe zdrowie i częste wizyty w klinice medycznej Veterans Affairs w 2020 r. pomogły pokazać zakres jego choroby, z utrzymującą się „mgłą mózgową”. i inne trudności.

„Słyszałem koszmary, w których trzeba trzykrotnie odmówić, a następnie wynająć prawnika, aby stawił się przed sędzią, i nie musiałem tego robić” – powiedział. „Musiałem tylko poczekać.”

Pani Tejeman powiedziała, że ​​ustalenie, czy ludzie kwalifikują się do świadczeń, ma więcej wspólnego z tym, jak ich objawy wpływają na ich zdolność do pracy, niż dokładna diagnoza. Powiedziała, że ​​pozytywny test Covida, choć przydatny, może nie być konieczny, jeśli inne dowody wyraźnie wskazują na niezdolność do pracy.

„Nie ma dwóch takich samych przypadków, każdy przypadek jest indywidualny” – powiedziała. „Patrzymy na badania lekarskie, dokumentację medyczną, wcześniejsze zabiegi i czy mają inne schorzenia”.

Long-Covid okazał się podobny do innych trudnych do zdiagnozowania chorób, w tym zapalenia mózgu i rdzenia (znanego również jako zespół przewlekłego zmęczenia), fibromialgii, reumatoidalnego zapalenia stawów i boreliozy po leczeniu – stanów, które mogą również powodować zmęczenie, pamięć i problemy ze stawami Ból.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *