Kolejna wojna Putina i Łukaszenki z Polską i krajami bałtyckimi -NIUS

Kolejna wojna Putina i Łukaszenki z Polską i krajami bałtyckimi -NIUS

  • Zagrożenie możliwym wtargnięciem grupy Wagnera do Warszawy doprowadziło do przeniesienia części najemników na Białoruś tego lata.


  • Moskwa i Mińsk w dalszym ciągu podsycają kryzys migracyjny wzdłuż tych granic, wysyłając osoby ubiegające się o azyl, zwłaszcza z Afryki i Bliskiego Wschodu.


  • Polski władza wykonawcza i jego współpracownicy postawili Białorusi ultimatum: „Nie zawahamy się zamknąć granicy z Mińskiem, jeśli będą kontynuować te prowokacje”.

Jest oczywiste, że trzy państwa bałtyckie i Polska nigdy nie ufały Kremlowi. Dzielenie granicy z Rosją nigdy nie sprawiło, że czuli się dobrze, a tym bardziej jako agresor. Wszystkie cztery kraje europejskie mają sowiecką przeszłość (tylko w Polsce były to rządy komunistyczne), która przypomina im, jak łatwo jest utracić suwerenność, gdy chce tego Moskwa. Jednak fakt, że cała czwórka jest członkami NATO i UE, zapewnia im zupełnie inny poziom ochrony niż na Ukrainie, gdy inwazja rozpoczęła się 500 dni temu.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *