Kolumbia wyszła na podbój Vuelta a Burgos

Santiago Buitrago (Bahrajn) Po raz kolejny jest bliski swojego pierwszego zawodowego tytułu.

Po zdobyciu drugiego miejsca w Arabia Saudyjska Zajmuje ósme miejsce w Wycieczka alpejskaW tym sezonie Kolumbijczyk dotarł do ostatniego etapu wyścigu Vuelta a Burgos zajmując drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, 23 sekundy przewagi nad francuskim liderem. Pavel Sivakov (Ineos).

Facet ze stolicy, który przez dwa dni prowadził ten test, stara się wylądować wśród najlepszych. W najbliższą sobotę, na 170-kilometrowej trasie między Lermas a metą pod górę w Lagunas de Neila, zmierzy się z poważnym wyzwaniem przeciwko zapalonym rowerzystom.

Oprócz niego szansę na tytuł ma trzech innych reprezentantów krajowych: Stephen Chavez (EF) jest szósty, 28 sekund za Sivakovem. s Miguel Lopez (Astana) i Ivan Sosa (Aeneos), odpowiednio 16 i 19 miejsce ze średnią 42 sekund.

Susa zrobiła już różnicę w ostatnich 12 km podjazdów i stokach do 18%. Wygrał edycje 2018, 2019 i 2020 i został mistrzem w pierwszych dwóch latach.

Higuita, Top 10 w Polsce

Kolumbijczyk Sergio Higueta (Bura), Lider do przedostatniego segmentu, zajął ósme miejsce w Tour of Poland, co Brytyjczyk Ethan Hayter (Ineos) Bohater jest oddany. Zwycięzcą ostatniego dnia w Krakowie został Francuz Demarie Arnaud (Groupama).

Hayter odniósł ostateczne zwycięstwo o 11 sekund nad Holendrem Thaymenem Arinsmannem (DSM) i 18 sekund nad Hiszpanem Belo Bilbao (Bahrajn). Higuita (Bora) ukończył wyścig 32 sekundy przed Hayterem. Huilense Harold Tejada (Team Astana Qazaqstan) zajął 14. miejsce, 53 sekundy za Anglikami.