Kolumbia wyszła na podbój Vuelta a Burgos

Santiago Buitrago (Bahrajn) Po raz kolejny jest bliski swojego pierwszego zawodowego tytułu.

Po zdobyciu drugiego miejsca w Arabia Saudyjska Zajmuje ósme miejsce w Wycieczka alpejskaW tym sezonie Kolumbijczyk dotarł do ostatniego etapu wyścigu Vuelta a Burgos zajmując drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, 23 sekundy przewagi nad francuskim liderem. Pavel Sivakov (Ineos).

Facet ze stolicy, który przez dwa dni prowadził ten test, stara się wylądować wśród najlepszych. W najbliższą sobotę, na 170-kilometrowej trasie między Lermas a metą pod górę w Lagunas de Neila, zmierzy się z poważnym wyzwaniem przeciwko zapalonym rowerzystom.

Oprócz niego szansę na tytuł ma trzech innych reprezentantów krajowych: Stephen Chavez (EF) jest szósty, 28 sekund za Sivakovem. s Miguel Lopez (Astana) i Ivan Sosa (Aeneos), odpowiednio 16 i 19 miejsce ze średnią 42 sekund.

Susa zrobiła już różnicę w ostatnich 12 km podjazdów i stokach do 18%. Wygrał edycje 2018, 2019 i 2020 i został mistrzem w pierwszych dwóch latach.

Higuita, Top 10 w Polsce

Kolumbijczyk Sergio Higueta (Bura), Lider do przedostatniego segmentu, zajął ósme miejsce w Tour of Poland, co Brytyjczyk Ethan Hayter (Ineos) Bohater jest oddany. Zwycięzcą ostatniego dnia w Krakowie został Francuz Demarie Arnaud (Groupama).

Hayter odniósł ostateczne zwycięstwo o 11 sekund nad Holendrem Thaymenem Arinsmannem (DSM) i 18 sekund nad Hiszpanem Belo Bilbao (Bahrajn). Higuita (Bora) ukończył wyścig 32 sekundy przed Hayterem. Huilense Harold Tejada (Team Astana Qazaqstan) zajął 14. miejsce, 53 sekundy za Anglikami.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.