Kolumbia zachowuje możliwość wygrania wyścigu Vuelta a Burgos z czterema zawodnikami

5

Podboje, dwa tłumaczenia i trzy trzecie miejsca gromadzą Kolumbię w Vuelta a Burgos.

wizja dla Santiago Buitrago (Bahrajn) Wycofaj główny pluton tak, aby przewaga, którą dawał, znalazła się przed nowym dowódcą Wycieczka po BurgosNie był duży, oznacza to, że Kolumbijczyk nie opuści Francuzów w łatwy sposób Paweł Szewakow Który czeka koniec hiszpańskiego wyścigu, zwłaszcza z zakończeniem zawodów w najbliższą sobotę w Laguny Nelli To tam odbywało się kolumbijskie kolarstwo.

22-latek z Bogoty, który pozostaje najlepszym młodzikiem w wyścigu Burgos, stracił w czwartek pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej po stracie 28 sekund do towarzyszącego rodakowi Sivakova. Bastien Trunchon (Bg2r), zwycięzca części III, 156 kilometrów między Quintana Martín Galíndez i Villarcayo.

W klasyfikacji generalnej Santiago zajmuje drugie miejsce, 23 sekundy za Sivakovem (Ineos).

Z powodu braku dwóch części na zakończenie 44. edycji konkursu różnice w tabeli są bardzo wyrównane. 19 biegaczy, w tym czterech Kolumbijczyków, straciło z liderem nie więcej niż minutę, więc podjazd pod Lagunas del Nila będzie werdyktem wyścigu.

W tym cudownym miejscu, położonym pośrodku pasma górskiego w południowo-wschodniej prowincji Burgos, kolumbijskie chrząszcze postawiły warunki, by zostać mistrzami testów. Aby się tam dostać, trzeba w końcu pokonać ostatni podjazd i podjazd o długości 12 kilometrów, położony na wysokości 1867 m n.p.m. i nachyleniu do 18%.

wymówka Biasini Juan Mauricio Soler Wygrał tam, a kilka dni później został pierwszym obywatelem, który wygrał zawody. Następnie w 2013 roku Nero Quintana Ostatniego dnia zrobił różnicę na tej długiej skoczni i zajął pierwsze miejsce na podium. W 2014 roku Quintana narzucił tam również warunki jako wspinacz, a dwa dni później podniósł trofeum drugiego zwycięzcy; Natomiast w 2018 i 2019 roku Ivan Sosa zdominował to podejście i wygrał klasyfikację generalną.

Sosa, obecna w obecnym teście, wygrała ostatni etap dla Nelli. W tym czasie poświęcony Belgijski Remco Evenepoel.

W tej edycji w walce o podbój walczy nie tylko Buitrago, ale także jego rodakdobry estebans (EF), szósty, w 28 s; s Miguel Lopez (Astana) i Ivan Sosa (Ineos) zajęli odpowiednio 16. i 19. miejsce z 42 sekundami. W najbliższy piątek okazja dla biegaczy na 169-kilometrowej trasie między Turisandino a Ciudad Romana de Cluña.

Higuita straciła prowadzenie

Sergio Andrés Higueta (Bora) z Antioquii został zwolniony z pierwszego miejsca w klasyfikacji generalnej Tour of Poland po sporze o szóstą część, 11,8-kilometrowej próby pojedynczej pomiędzy Nowym Targiem a Wierchem Rusińskim, gdzie Holender Thymen Arensman (DSM) i Brytyjczyk Ethan Hayter (Ineos) nowym liderem.

Higuita przekroczył linię mety 16, 50 sekund za zwycięzcą i stracił 32 sekundy do Haytera. Creole jest ósmy w tabeli. W najbliższy piątek ostatni etap 177,8 km między Skaviną a Krakowem, z trzema nagrodami górskimi, jedna z I kategorii.