Kolumbia zakwalifikowała się do mistrzostw świata, ponieważ nie straciła bramek

Kolumbia zakwalifikowała się do mistrzostw świata, ponieważ nie straciła bramek

Kolumbia musiała poczekać na wyniki innych, aby przekonać się, czy pięć punktów, które zdobyła w ostatnich sześciu meczach dla południowoamerykańskiej drużyny U-20 wystarczy, aby zakwalifikować się do mistrzostw świata w Polsce. I wystarczyło, że Ekwador, nowy mistrz tej kategorii, pokonał Wenezuelę 3:0, a Brazylia, która powinna pokonać Argentynę trzema bramkami, ledwo udało się to jednym golem. Zespół Arturo Reyesa uplasował się na czwartej pozycji różnicą bramek: nie strzelił gola, ale też nie stracił go i to im wystarczyło.

Brak punktacji był złem powszechnym dla większości uczestników z Ameryki Południowej: to drużyna do lat 20 miała najgorszą średnią punktacji w całej historii turnieju: 1,71 na mecz. Mistrzem został kraj, który strzelił najwięcej bramek, Ekwador: 14 goli. Kolumbii wystarczyło, że miała najlepszą obronę na turnieju: w dziewięciu meczach straciła tylko trzy gole.

powiązane tematy

Ten obszar, obrona, był dla Kolumbii obszarem o największej ciągłości w Ameryce Południowej. Spośród pięciu obrońców czterech gra w tej samej drużynie, Atletico Nacional: bramkarz Kevin Mir, prawy obrońca Hayen Palacios oraz środkowi obrońcy Carlos Cuesta i Andres Felipe Reyes. Ponadto zespół pokazał swoje najlepsze minuty na boisku, gdy na boisku wystąpił Yeller Guiz, który z powodu kontuzji opuścił dużą część turnieju i również jest własnością Nacionalu.

„Możemy zostać mistrzami Ameryki Południowej” – powiedział 14 stycznia trener Arturo Reyes. To nie wystarczyło i nie wystarczyło, aby dostać się na Igrzyska Panamerykańskie w Limie (zakwalifikowała się pierwsza trójka). Duży wpływ na to miał brak siły ofensywnej.

Spośród sześciu drużyn, które dotarły do ​​finałów Ameryki Południowej, Kolumbia była krajem, który strzelił najmniej goli: zaledwie cztery gole, w tym dwa strzelił jeden skrzydłowy, Iván Angulo; Gol środkowego obrońcy Reyesa i gol samobójczy, który zapewnił mu w ostatniej szóstce, na ostatni oddech pierwszego etapu, zwycięstwo z Chile. Wszyscy napastnicy zespołu (Luis Fernando Sandoval, Rivaldo Correa, Jader Valencia i Dylan Ortiz) nie byli zadłużeni i to będzie pierwsza rzecz, którą Reyes będzie musiał sprawdzić, jeśli chce dobrze spisać się w Polsce. Są nazwiska: „Cucho” Hernandez, Luis Sinistera, Andres Amaya, Deber Caicedo…

Podobnie jak pierwsza drużyna, drużyna U-20 przez długi czas pozostawała bez jasnej głowy: od lutego 2017 roku, kiedy odszedł Carlos „The Whale” Restrepo po porażce na Mistrzostwach Ameryki Południowej U-20 w Ekwadorze, aż do 15 grudnia, kiedy to Unia odeszła. Oko Reyesa.

W styczniu 2018 roku pod okiem klubów z Antioquii trener rozpoczął karierę, która obejmowała 11 rozmów i dwa oficjalne turnieje: Mistrzostwa Ameryki Południowej Cochabamba, w których Kolumbia, choć niepokonana, zdobyła brązowy medal. oraz Igrzyska Ameryki Środkowej i Karaibów w Barranquilla, w których Kolumbia zdobyła złoty medal, z tym wyjątkiem, że turniej ten dotyczył kategorii do lat 23 i na które Reyes powołał pięciu piłkarzy z klasy z 1997 r. (Manuel Arias , Lcer), Chavira, Michael Lopez i Julian Quiñones oraz Brenner Paz) oraz dwóch „wielkich” – Larry Vasquez i Leonardo Castro.

Straciliśmy bramkę, ale zawsze się staraliśmy. „W meczach prowadziliśmy” – powiedział pomocnik Jason Tolosa. Dodał: „Świadomość, że zostawiliśmy wszystko na boisku, jest powodem do dumy”. To wystarczyło Kolumbii, która miała dobrą obronę.

Punkty zespołowe – Zespoły

Ekwador 10 4

Argentyna 9 3

Urugwaj 8 1

Kolumbia 5 0

Brazylia 5-2

Wenezuela 4 -6

Jose Orlando Asensio

Zastępca redaktora naczelnego SPORTS EL TIEMPO

Na Twitterze: @josasc


You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *