Kometa Leonard jest teraz najbliżej Ziemi. Oto jak to odkryć.

Kometa Leonard jest teraz najbliżej Ziemi.  Oto jak to odkryć.

Kometa Leonard, najjaśniejsza tegoroczna kometa, zbliżyła się dziś do Ziemi najbliżej Ziemi (12 grudnia) i powinna być widoczna przez lornetkę i teleskopy, jeśli pozwoli na to pogoda.

Oficjalnie znany jako Comet C/2021 A1 (Leonard), Kometa Leonarda Został odkryty w styczniu przez astronoma Gregory’ego J. Leonarda z Obserwatorium Podczerwieni Mount Lemon w Arizonie. W niedzielę Ziemia przekroczyła zasięg 21 milionów mil (34 miliony km), ale nadal nie jest widoczna gołym okiem. Według EarthSky.org.

Kometa Leonard to jedyna w życiu kometa dla obserwatorów gwiazd, której okrążenie Słońca zajmuje około 80 000 lat. Jeśli szukasz teleskopu lornetkowego, aby zobaczyć planety na niebie, zapoznaj się z naszym poradnikiem Najlepsze oferty lornetek i najlepsze oferty teleskopów Obecnie dostępny. dla nas Najlepsze aparaty do astrofotografii i Najlepsze soczewki do astrofotografii Może również pomóc w wyborze najlepszego sprzętu do obrazowania do wykrywania następnej komety.

Chcesz zobaczyć Kometę Leonarda? Oto zalecenia dotyczące teleskopów i lornetek

Ta mapa nieba NASA pokazuje położenie komety Leonarda na nocnym niebie od 14 do 25 grudnia 2021 roku. (Źródło zdjęcia: NASA/JPL-Caltech)

W niedzielę (dziś wieczorem) Kometę Leonarda można znaleźć około 30 minut po zachodzie słońca nad zachodnim horyzontem, Zgodnie z instrukcją NASA. Będzie można jej szukać ponownie wczesnym poniedziałkiem (13 grudnia), kiedy kometa wzniesie się nad wschodnim horyzontem o 6:37 EDT, zaledwie 12 minut po świcie o zmierzchu.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *