Kometa przelatująca w pobliżu Ziemi w tym tygodniu, widoczna nad Gromadą w Nowej Anglii

Niedawno odkryta kometa zbliży się do Ziemi w tym tygodniu. Detektywi nieba mogą zobaczyć kometę o nazwie ZTF (C/2022 E3) za pomocą dobrej lornetki lub teleskopu. Kometa ZTF będzie znajdować się między Wielkim a Małym Niedźwiedziem na północnym niebie w ciągu ostatnich dwóch nocy stycznia. . Według Sky and Telescope z siedzibą w Cambridge, najlepszy czas na dostrzeżenie komety to wczesne godziny poranne, po zachodzie księżyca.Wbrew wielu doniesieniom kometa nie wydaje się większości ludzi zielona do szefa Sky and Telescope. Redaktor, Kelly Petty. „Nasze oczy nie widzą dobrze kolorów w nocy”, powiedział Beatty, dodając: „Zieleń nie jest rzadkością w przypadku komet”. Beatty ostrzega widzów nocnego nieba, aby nie stawiali sobie zbyt wysokich oczekiwań podczas próby zobaczenia Komety ZTF. Beatty powiedział, że silne światło księżyca i zanieczyszczenie światłem byłyby „zabójcze dla komet”, ponieważ kometa jest tylko kulą mgły. Jasny księżyc będzie zakłócał widoczność, gdy księżyc zbliży się do swojej pełnej fazy, między 3 a 5 lutego. Następnie , najlepszy czas do oglądania będzie po zachodzie Słońca, tuż przed wschodem księżyca, między 6 a 22 lutego. Wideo poniżej: Linia świateł dostrzeżona na niebie nad gromadą.

Niedawno odkryta kometa zbliży się do Ziemi w tym tygodniu. Detektywi nieba mogą zobaczyć kometę o nazwie ZTF (C/2022 E3) za pomocą dobrej lornetki lub teleskopu.

Kometa ZTF znajduje się między Wielkim a Małym Niedźwiedziem na północnym niebie podczas ostatnich dwóch nocy stycznia. Według Cambridge HQ, najlepszy czas na dostrzeżenie komety to wczesne godziny poranne, po zachodzie księżyca. niebo i teleskop.

Niebo i teleskop / Kelly Beatty

Mapa nieba przedstawiająca położenie na niebie komety ZTF

Według redaktora naczelnego Sky and Telescope, Kelly Beatty, wbrew wielu doniesieniom kometa nie będzie wydawała się zielona dla większości ludzi.

„Nasze oczy nie widzą dobrze kolorów w nocy”, powiedział Beatty, dodając: „Zieleń nie jest rzadkością w przypadku komet”.

Beatty ostrzega widzów nocnego nieba, aby nie stawiali sobie zbyt wysokich oczekiwań podczas próby zobaczenia Komety ZTF.

„Silne światło księżyca i zanieczyszczenie światłem byłyby„ zabójcami dla komet ”, ponieważ kometa to po prostu kula mgły” – powiedział Beatty.

Jasny księżyc będzie zakłócał widoczność, gdy księżyc zbliża się do swojej pełnej fazy, między 3 a 5 lutego. Wtedy najlepsze czasy oglądania będą po zachodzie słońca, przed wschodem księżyca, między 6 a 22 lutego.

Wideo poniżej: Linia świateł dostrzeżona na niebie nad gromadą.

Film poniżej: Uruchomienie nowej wciągającej wystawy „Kosmiczna przygoda”

Film poniżej: Poznaj astrofizyka z MIT, który będzie używał teleskopu Webba

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *