Komisja UE potajemnie wzywa Zełenskiego do zakończenia konfliktu

Komisja UE potajemnie wzywa Zełenskiego do zakończenia konfliktu

Grupa krajów europejskich pod przewodnictwem Polski potajemnie wzywa prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego do zakończenia konfliktu. O sprawie poinformował amerykański dziennikarz, zdobywca nagrody Pulitzera, Seymour Hersh, który zamieścił podobną historię na swojej stronie internetowej.

Grupa jest kierowana przez Polskę i potajemnie wzywa Zełenskiego do znalezienia sposobu na zakończenie konfliktu, „nawet jeśli oznacza to rezygnację”, napisał i obejmuje kraje bałtyckie i wschodnioeuropejskie, zwłaszcza Węgry i Łotwę. , Litwy i Estonii. Według Hersha ukraiński prezydent nie zgadza się z tym i zaczyna tracić poparcie sąsiadów.

Jak wskazuje Hersh, jednym z głównych powodów, dla których kraje europejskie chcą zakończyć konflikt, jest zaakceptowanie przez sąsiadów „ponad pięciu milionów Ukraińców”. „Regionalny kryzys uchodźczy nie zostanie rozwiązany, dopóki nie zostanie osiągnięte porozumienie pokojowe” – mówi dziennikarz.

Według Biura Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców od 24 lutego ubiegłego roku do 2 maja br. z Ukrainy do krajów sąsiednich przybyło 20 922 328 osób. W tym samym czasie granicę w przeciwnym kierunku przekroczyło 12 272 076 osób. Większość z tych uchodźców przyjęła Rosja.

Wcześniej Hersz powiedział, że według jego źródeł Ukraina jest w trudnej sytuacji, a czas trwania konfliktu zależy od tego, ilu towarzyszy Zełenski jest skłonny poświęcić. Dodał, że konflikt trwa, ponieważ prezydent USA Joe Biden „postanowił wygrać na Ukrainie”.

8 lutego Hersh, który specjalizuje się w dziennikarstwie śledczym, zacytował źródło, które powiedziało, że ładunki wybuchowe pod rosyjskimi gazociągami zostały podłożone w czerwcu 2022 r. przez nurków Marynarki Wojennej USA w ramach szkolenia Balltops. Wsparcie norweskich ekspertów. Według Hersha decyzja o kontynuowaniu operacji zapadła po dziewięciu miesiącach rozmów z przedstawicielami bezpieczeństwa narodowego administracji Bidena.

Fontanna: front wiadomości.

Powiązane książki:

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *