Komitet Doradczy Prezydentów Ukrainy i Polski 29 marca

29. posiedzenie Prezydenckiej Rady Konsultacyjnej Republiki Ukrainy i Polski odbędzie się 29 marca w formie wideokonferencji.

To było Ogłoszony Przez służbę prasową szefa ukraińskiego rządu.

Na spotkaniu strony omówiły realizację porozumień osiągniętych na szczeblu przywódców republik Ukrainy i Polski, a także szeroki wachlarz zagadnień współpracy bilateralnej i regionalnej, zwłaszcza w sferze obronności, energetyki i gospodarki. .

Uzgodniony zostanie również harmonogram relacji dwustronnych na najwyższym szczeblu w 2021 roku.

Współprzewodniczącymi Komitetu są Ihor Chowkwa, Wiceprzewodniczący Kancelarii Prezydenta Ukrainy, a Komitet Doradczy składa się z Pełnomocnika Prezydenta Ukrainy i Pełnomocnika Prezydenta RP Krystofa Szkerskiego. Biuro ds. Polityki Międzynarodowej.

Jak podaje Ukrainform, 24 lutego prezydent Ukrainy Wołodymyr Żhelenski przeprowadził rozmowę telefoniczną z prezydentem Polski Andrzejem Dudą. Liderzy uzgodnili, że będą koordynować działania, by dalej sprzeciwiać się projektowi Nord Stream 2 i maksymalnie zaangażować społeczność międzynarodową.

ish

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *