Kompozytor Destiny zostanie pozwany przez Bungie

Aktualności

za pomocą: Samuel Moreno | 16-09-21

Marty O’Donnell, twórca Destiny i kilku części Halo, będzie musiał zapłacić Bungie dużą sumę pieniędzy po tym, jak ujawniono, że bez pozwolenia dzielił się utworami, które stworzył w swoim czasie z firmą.

O’Donnell opuścił Bungie na praktycznie złych warunkach. Utwory, które zrobił dla Destiny, były częścią firmy, więc muzyk musiał natychmiast usunąć wszelkie posty z utworami i nie przesyłać ich na żaden portal.

Kompozytor nie tylko go zignorował, ale w końcu przesłał go do serwisów takich jak YouTube i BandCamp. Ta sytuacja doprowadziła do orzeczenia sądu, że O’Donnell musi zapłacić Bungie dużą sumę za zignorowanie tego.

Twórcy Destiny poprosili kompozytora o zapłacenie 100 000 dolarów. W wyniku tego wszystkiego, album „Music of the Spheres” Marty’ego O’Donnell dla Destiny i jego rozszerzeń nie znajduje się już na żadnej alternatywnej stronie internetowej.

autor przeznaczenia

Ostatecznie sąd zdecydował, że O’Donnell powinien opublikować ogłoszenie w sieciach społecznościowych, w którym przeprasza za to, co się stało i akceptuje, że nigdy nie miał praw intelektualnych w tych sprawach.

Poproś również osoby, które kupiły album w formacie cyfrowym, aby usunęły materiał, jeśli prześlą go online.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *