Konferencja badaczki Julie Perito w Palmie, zorganizowana przez CSIC, zajmie się zagadką pochodzenia życia na Ziemi

Konferencja badaczki Julie Perito w Palmie, zorganizowana przez CSIC, zajmie się zagadką pochodzenia życia na Ziemi

Jednym z fundamentalnych pytań ludzkości jest to, jak powstało życie na naszej planecie. Współczesna nauka pozwala nam badać, jak to się dzieje. 30 marca o godzinie 19:00 naukowiec Juli Peretó z Uniwersytetu w Walencji wygłasza wykład w CaixaForum Palma, podczas którego zajmie się tą naukową zagadką.

Peretó ujawni kilka szczegółów na temat powstania życia na Ziemi około 4 000 milionów lat temu, jego ewolucji i procesów przeprowadzanych w laboratoriach w celu sztucznego wytwarzania życia. Prawo, które jest regulowane przez przedstawicieli CSIC na Balearach, będzie bezpłatne i otwarte do osiągnięcia pełnej pojemności.

Julie Perito, profesor na Uniwersytecie w Walencji, pracuje jako badacz w Instytucie Integracyjnej Biologii Systemów (CSIC-UV). Prowadzi również zajęcia dydaktyczne jako profesor biochemii i biologii molekularnej. Wyróżnia się również swoją pracą jako wydawca naukowy, która doprowadziła go do opublikowania kilku książek na temat pochodzenia i ewolucji życia – z których najnowsza, w 2023 r., nosi tytuł „Creative Planet. Jak zacznie się życie na Ziemi i jak stworzymy je w laboratorium ».

Dr Perito jest pełnoprawnym członkiem Institut d’Estudis Catalans oraz współzałożycielem i dyrektorem Instytutu Integracyjnej Biologii Systemów (I2SysBio, wspólne centrum Uniwersytetu w Walencji i CSIC). Jego zainteresowania badawcze obejmują ewolucję metaboliczną, koncepcję komórki minimalnej, bioposzukiwanie niegościnnych siedlisk oraz historię idei dotyczących naturalnego pochodzenia i sztucznej syntezy życia. Próbuje uczyć metabolizmu z zacięciem ewolucyjnym dla biologów, biochemików i biotechnologów.

Pełnił funkcję sekretarza i wiceprezesa Międzynarodowego Towarzystwa Badań nad Pochodzeniem Życia (ISSOL), którego członkiem został wybrany w 2014 r. Jest współzałożycielem Darwin Bioprospecting Excellence SL, spółki zależnej od Uniwersytet w Walencji zainstalowany w swoim parku naukowym. Mówienie będzie dostępne dla osób z wadami słuchu, ponieważ usługi tłumaczeniowe będą dostępne dla Federacji Głuchych Balearów (FSIB).%s przeczytane:
38

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *