Koniec passy Wimbledonu Igi Świątek: jeden po drugim, wygrała wszystkie 37 meczów w 129 dni

Koniec passy Wimbledonu Igi Świątek: jeden po drugim, wygrała wszystkie 37 meczów w 129 dni

A za jeden dzień Iga Świątek ponownie przegrał. W tę sobotę był w trzeciej rundzie Wimbledonu 6-4 6-2 w 1 godzinę 33 minuty przeciwko Francuzom Alize CornetA Kto pobił niepokonany rekord 37 zwycięstw w 129 dni. Z tą passą, która rozpoczęła się 22 lutego tego roku, kiedy pokonał Szwajcara Wiktoria Golubec W Katarze Polak zajął pierwsze miejsce w światowym rankingu, czemu sprzyjało wycofanie się Australijczyka Ashleigh Barty.

Iga Świątek zdobyła 6 tytułów z 37 kolejnymi niepokonanymi meczamiTibo Camo – AFP

Mistrzostwa Doha 1000 WTA: Rozpoczęła turniej na ósmym miejscu w światowych rankingach i zajęła siódme miejsce. Wygrał 10 kombinacji i przegrał tylko jedno.

Indiańskie studnie: Zajmując czwarte miejsce w światowych rankingach, wygrał w 12 setach i zrezygnował z czterech.

Indian Wells był drugim mistrzostwem, które Świątek wygrał w drodze do mojej niepokonanej historii
Indian Wells był drugim mistrzostwem, które Świątek wygrał w drodze do mojej niepokonanej historii

Miami Otwarte: Zajęła drugie miejsce w światowych rankingach kobiet, kończąc bez straty setów (12:0).

Puchar Billie Jean King: W połowie kwietnia Iga Swetic zagrała z Polską przeciwko Rumunii w fazie kwalifikacyjnej Women’s Davis Cup i zapewniła sobie dwa zwycięstwa, które pomogły jej krajowi po raz pierwszy zakwalifikować się do ostatniego etapu, który odbędzie się w listopadzie. Wygrał oba mecze, nie przegrywając dwóch setów (4-0)

Mistrzostwa w Stuttgarcie: Były to pierwsze zawody, w których zagrała jako numer jeden na świecie, pozycję, którą odziedziczyła po przejściu Australijczyka na emeryturę. Ashleigh Barty. Z tą presją ograniczył się do końca, wygrywając osiem z dziewięciu setów, z którymi się mierzył.

Rzym Otwarte: Bez okoliczności łagodzących pokonał rywalizację w Rzymie, osiągając dziesięć rozegranych setów.

Przed drugą inwazją na Paryż, podziel się swoją Iga Sweatk w Rzymie
Przed drugą inwazją na Paryż, podziel się swoją Iga Sweatk w RzymieTiziana Fabi – Agence France-Presse

Roland Garros: Jedyną osobą, która mogła wziąć ich kilka, byli Chińczycy qinwen zheng W czwartej rundzie. Przed i po wygrywał każdy mecz bez wahania w 14 setach. W sumie musiał przebiec 9 godzin i 51 minut. z koronacją Była czwartym graczem od 2000 roku, który wielokrotnie podnosił Puchar Susan Lenglin.. Henin, Serena Williams i Rosjanka zrobili to już wcześniej Maria Szarapowa.

Polka Iga Świątek wygrała Prolan Garros po przegranej jednego seta
Polka Iga Świątek wygrała Prolan Garros po przegranej jednego seta

Wimbledon: Walczyłeś o tytuł numer jeden na świecie, a tym samym głównego pretendenta do tytułu. Zanim została wyeliminowana w trzeciej rundzie, wygrała dwa mecze w czterech setach do jednego. Łącznie w konkursie wygrała cztery, a zrezygnowała z trzech, bo w trzeciej rundzie przegrała bez czynników łagodzących z francuską Alize Cornet w dwóch.

Najlepszy wynik Igi Świątek na Wimbledonie był w 1/8 finału w 2021 r.
Najlepszy wynik Igi Świątek na Wimbledonie był w 1/8 finału w 2021 r.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *