Koniec z wymówkami: Zaledwie 2 minuty intensywnych ćwiczeń każdego dnia mogą przedłużyć Twoje życie

Koniec z wymówkami: Zaledwie 2 minuty intensywnych ćwiczeń każdego dnia mogą przedłużyć Twoje życie

Sydney w Australii – Wiele osób wskazuje na brak czasu, aby uzasadnić brak rutynowych ćwiczeń, ale nowe badanie z Australii może skutecznie zakończyć tę wymówkę. Naukowcy z University of Sydney donoszą, że dwie minuty „wybuchów” intensywnej aktywności fizycznej, łącznie 15 minut tygodniowo, wiążą się z niższym ryzykiem śmierci.

Zgadza się, znajdź mniej niż dwie minuty dziennie Szybki trening może przedłużyć Twoje życie!

„Wyniki sugerują, że aktywna aktywność kumuluje się w krótkich seriach w ciągu tygodnia”. Pomoże nam żyć dłużej,Autor badania dr Matthew N. Ahmadi z University of Sydney, Australia, A Informacja prasowa. „Ponieważ brak czasu jest najczęstszą przeszkodą w regularnej aktywności fizycznej, gromadzenie niewielkich ilości sporadycznie w ciągu dnia może być szczególnie atrakcyjną opcją dla zapracowanych osób”.

Ponadto z drugiej części badań wynika, że ​​przy danej ilości aktywności fizycznej wzrosła intensywność ćwiczeń Wiąże się to z mniejszym ryzykiem chorób sercowo-naczyniowych. „Nasze badanie pokazuje, że nie tylko ilość aktywności, ale także jej intensywność jest ważna dla zdrowia układu sercowo-naczyniowego” – dodaje współautor badania dr Paddy C Dempsey z University of Leicester i University of Cambridge w Wielkiej Brytanii. oraz Baker Heart and Diabetes Institute w Melbourne.

W obu projektach uczestniczyli dorośli w wieku od 40 do 69 lat. Wątki Noś monitor aktywności na nadgarstku przez siedem kolejnych dni. Posłużyło to jako obiektywny sposób pomiaru poziomu ich aktywności, zwłaszcza przerywanej o różnej intensywności w ciągu dnia.

Połącz intensywność ćwiczeń z długością życia i ogólnym stanem zdrowia

W pierwszym badaniu wzięło udział 71 893 osób dorosłych bez chorób układu krążenia lub raka. Średni wiek uczestników wynosił 62,5 lat, a nieco ponad połowa (56%) to kobiety. Autorzy badania mierzyli tygodniowy poziom energicznej aktywności i częstotliwość ćwiczeń trwających dwie minuty lub krócej. To było długoterminowe badanie. Badani byli śledzeni ze średnią 6,9 lat.

Następnie związek między wielkością i częstotliwością energicznej aktywności ze śmiercią (wszystkie przyczyny, choroby serca i nowotwory) a zachorowalnością choroba serca i raka po wykluczeniu zdarzeń, które miały miejsce w pierwszym roku, naukowcy przeanalizowali. Z pewnością wraz ze wzrostem objętości i częstotliwości energicznej aktywności zmniejszyło się ryzyko wszystkich pięciu rozważanych działań niepożądanych.

Przeczytaj: Najlepsze buty do biegania dla Kobiety / mężczyźniwedług ekspertów

Korzyści zdrowotne obserwuje się nawet przy Małe ilości ćwiczeń. Na przykład osoby, które w ogóle nie ćwiczyły intensywnie, miały 4% ryzyko śmierci w ciągu pięciu lat. Ryzyko to zostało zmniejszone o połowę (2%) przy mniej niż 10 minutach tygodniowej intensywnej aktywności. Ryzyko śmierci spadło do jednego procenta po 60 minutach lub więcej.

W porównaniu do dwóch minut intensywnych ćwiczeń tygodniowo, 15 minut ćwiczeń aerobowych wiązało się z 18% niższym ryzykiem zgonu i 15% niższym ryzykiem chorób układu krążenia. Tymczasem 12 minut wiąże się z 17% niższym ryzykiem zachorowania na raka.

Ogólnie rzecz biorąc, im więcej ćwiczeń, tym lepiej. Na przykład około 53 minuty aktywności fizycznej tygodniowo wiązały się z 36% niższym ryzykiem zgonu z jakiejkolwiek przyczyny.

A co z częstotliwością ćwiczeń?

Krótkie ataki (do dwóch minut) energicznej aktywności średnio cztery razy dziennie wiązały się z 27 procentami Niskie ryzyko śmierci. Jednak korzyści zdrowotne zaobserwowano również, gdy liczba powtórzeń ćwiczeń jest niewielka; 10 krótkich ataków tygodniowo wiązało się z odpowiednio o 16% i 17% niższym prawdopodobieństwem rozwoju choroby sercowo-naczyniowej i raka.

Drugie badanie obejmowało 88 412 osób dorosłych, z których wszystkie były wolne od chorób serca. Średni wiek uczestników wynosił 62 lata, a odsetek kobiet wynosił 58%. Zarówno wyższe ilości, jak i większa intensywność były ponownie związane z niższymi wskaźnikami CHD. Zwiększona intensywność ćwiczeń skutkowała również większą redukcją chorób układu krążenia przy tej samej objętości ćwiczeń. Na przykład częstość występowania chorób sercowo-naczyniowych była o 14% niższa, gdy umiarkowana lub energiczna aktywność stanowiła 20%, a nie 10% – co odpowiada przemianie 14 minut spokojnego spaceru w spacer. Siedem minut szybkiego marszu.

Nasze wyniki sugerują, że zwiększenie całkowitej objętości aktywności fizycznej nie jest jedynym sposobem na zmniejszenie prawdopodobieństwa rozwoju chorób układu krążenia. Podnoszenie intensywności było również szczególnie ważne, a zwiększenie obu było optymalne. Wskazuje to, że zwiększenie intensywności czynności, które już wykonujesz, jest dobrą rzeczą dla zdrowia serca. Na przykład możesz zwiększyć częstotliwość codziennych spacerów do przystanku autobusowego lub szybciej wykonywać prace domowe” – podsumowuje dr Dempsey.

Obie studia Opublikowany w Europejski Dziennik Serca.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *