Kordoba znajduje się wśród trzynastu miast w Argentynie, które wyraziły zainteresowanie organizacją mistrzostw świata w 2030 roku

Kordoba znajduje się wśród trzynastu miast w Argentynie, które wyraziły zainteresowanie organizacją mistrzostw świata w 2030 roku

Pozostałych kandydatów to 18 miejsc z Chile, 6 z Paragwaju i 9 z Urugwaju. Kraje Ameryki Południowej konkurują z Hiszpanią, Portugalią i Marokiem, które oficjalnie zgłosiły swoją kandydaturę

Około 13 miast w Argentynie, w tym Kordoba, wyraziło zainteresowanie udziałem w organizacji Mistrzostw Świata FIFA 2030 – symbolicznej rocznicy, na którą kraj ten zgłosił swoją kandydaturę wraz z Urugwajem, Paragwajem i Chile.

Fundacja Razem 2030, w skład której wchodzą rządy czterech krajów aspirujących, poinformowała, że ​​jako lokalizacje do konkursu zgłoszono łącznie 46 obiektów, w tym Mar del Plata, Avellaneda, La Plata, Buenos Aires City, Kordoba, Mendoza, Tucuman, Catamarca, San Juan, Santiago del Estero, Salta, Rosario i San Luis.

Pozostali kandydaci odpowiadają 18 miejscom w Chile, sześciu w Paragwaju i dziewięciu w Urugwaju, we wszystkich przypadkach włączając ich stolice: Santiago, Asuncion i Montevideo.

Zapotrzebowanie na każdą lokalizację może odpowiadać różnym poziomom organizacji Pucharu Świata, czy to jako miejsce rozgrywania meczów na stadionach, jako obóz treningowy dla wybranych uczestników, czy też do działań bardziej związanych z turystyką (konferencje, seminaria, festiwale kibiców).

„Tak szeroki odzew samorządów pokazuje nam skalę naszej kandydatury. Tego typu wydarzenie zwiększa potencjał regionu w zakresie przyciągania inwestycji infrastrukturalnych i napędzania wzrostu gospodarczego, a w konsekwencji tworzenia miejsc pracy i poprawy jakości życia mieszkańców” – podkreślił Minister Turystyki i Sport Matthias Lammens.

„Nominacja ta opiera się na tradycjach piłki nożnej, potencjale rozwojowym wielu miast w naszych krajach, zrównoważonym charakterze prowadzonych prac, a także samym wydarzeniu. To musi być jedno z naszych najlepszych priorytety.” „To znaki rozpoznawcze naszego Pucharu Świata”.

Urugwaj i Argentyna, mistrzowie pierwszego finału Pucharu Świata w Montevideo (1930), oficjalnie ogłosiły swoją kandydaturę wraz z Paragwajem i Chile podczas prezentacji, która odbyła się w lutym ubiegłego roku w siedzibie Argentyńskiego Związku Piłki Nożnej.

W tym miesiącu i do przyszłego października wysłannicy FIFA odwiedzą cztery nominowane kraje, aby przeprowadzić inspekcje i ogłosić wymagania, przepisy i ostateczny harmonogram procesu selekcji.

Miejsce rozegrania Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w 2030 r., o które oficjalnie rywalizują Hiszpania, Portugalia i Maroko, zostanie ustalone w drodze głosowania Komitetu Wykonawczego FIFA w ostatnim kwartale 2024 r.

Argentyna w ramach Pucharu Świata U-17 zmierzy się z grupą „śmierci” z Japonią, Senegalem i Polską

Reprezentacja Argentyny w piłce nożnej do lat 17 spotkała się z mocnymi rywalami w grupie, takimi jak Japonia (mistrz Azji), Senegal (mistrz Afryki) i Polska, w Pucharze Świata tej kategorii w Indonezji, który odbędzie się w listopadzie 10 i 2 grudnia. , 2023.

Argentyna w pierwszym meczu grupy D zmierzy się z Senegalem, który jest jedną z najsilniejszych fizycznie drużyn, następnie zmierzy się z Japonią, najcięższą ze względu na swoją siłę techniczną drużyną azjatycką, a zakończy zmagania z czwartą w Unii Europejskiej Polską.

Międzynarodowa Federacja Związku Piłki Nożnej (FIFA), która przeprowadziła dziś losowanie turnieju w Zurychu w Szwajcarii, nie ogłosiła dni i godzin meczów Pucharu Świata.

Zespół prowadzony przez Diego Placente zakwalifikował się do Pucharu Świata na trzecim miejscu w reprezentacji Ameryki Południowej po imponującym pierwszym etapie, którego kluczową postacią był Claudio Echeverri (River Plate).

Najwybitniejszymi zawodnikami Argentyny są pomocnik River Plate; Gianluca Prestiani, jeden z największych projektów Veleza i wizytówka portugalskiej Benfiki; Franco Mastantuno, jedna z pereł Rivery, z klauzulą ​​odstępnego wynoszącą 30 milionów euro; Najnowszym powołaniem, urodzonym w Brazylii w rodzinie argentyńskiej, jest Felipe Rodriguez Gentile, znany jako Filipinho, który obecnie przebywa w Preston North End w Anglii i który odrzucał połączenia z Brazylii i Anglii.

Powołani, którzy już trenują w ośrodku AFC Lionela Andresa Messiego, to Froilan Diaz (Federacja Santa Fe); Jeremias Florentine i Gustavo Albarracín (Talleres de Córdoba); Franco Villalba, Juan Manuel Villalba, Gianluca Pristiani (Velez); Agustín Obregon, Franco Mastantono, Claudio Etcheverri, Ian Subiabre i Agustín Roberto (River); Tobias Palacios (Juniorzy Argentyny); Juan Jimenez i Kevin Gutierrez (Rosario Central); Valiente Pierani (studenci LP); Gonzalo Escudero, Axel Cabellos i Tomás Pérez (wyścigi), Thiago Laplace, Mariano Guerrez i Alex Valdez Chamorro (Lanos); Valentino Acuña (Newella); Santiago Lopez (niezależny); Mateo Ciancalipor (Espanyol, Hiszpania) i Felipe Rodriguez Gentile (Preston North End, Anglia).

Argentyna odbędzie poprzednią podróż po Chinach, aby przemyśleć przygotowania i dostosować się do zmian czasowych na kontynencie azjatyckim.

Ponadto reprezentacja narodowa nigdy nie brała udziału w finale Mistrzostw Świata w tej kategorii w poprzednich 14 kwalifikacjach.

Organizatorami Mistrzostw Świata U-17 w końcu będzie Indonezja, która ze względu na problem polityczny z Izraelem utraciła możliwość organizacji turnieju U-20, a przejmie je Argentyna, po tym jak Peru straciło swoją szansę jako pierwotny organizator, ponieważ: według FIFA kraj nie był w stanie wywiązać się ze swoich zobowiązań i nie skompletować infrastruktury niezbędnej do zorganizowania turnieju.

Początkowy system kwalifikacyjny będzie się składał z sześciu grup, z których bezpośrednio zakwalifikują się pierwsza i druga drużyna oraz cztery najlepsze trzecie drużyny. Następnie rozegrana zostanie runda 1/8 finału, ćwierćfinały, półfinały, mecz o trzecie miejsce i finał.

Najlepszymi zwycięzcami w tej kategorii są Nigeria – która nie zakwalifikowała się – z pięcioma tytułami; Brazylia z czterema; Ghana – nie zakwalifikowała się – i Meksyk z dwoma. Francja i Królestwo Arabii Saudyjskiej – nie zakwalifikowały się – Anglia i Szwajcaria – nie zakwalifikowały się – oraz nieistniejący już Związek Radziecki z jedną drużyną.

Wszystkie grupy:

grupa A: Indonezja, Ekwador, Maroko i Panama.

Grupa B: Hiszpania, Mali, Uzbekistan i Kanada.

Grupa C: Brazylia, Anglia, Iran i Nowa Kaledonia.

Grupa D: Japonia, Argentyna, Senegal i Polska.

Grupa E: Francja, Korea Południowa, Stany Zjednoczone i Burkina Faso.

Grupa F: Meksyk, Niemcy, Nowa Zelandia i Wenezuela.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *