Korea Południowa i Polska podpisały dwustronne porozumienie w sprawie wojskowej certyfikacji zdatności do lotu

Korea Południowa i Polska podpisały dwustronne porozumienie w sprawie wojskowej certyfikacji zdatności do lotu

Zdjęcie aktowe wykonane 28 listopada 2023 r. przedstawia przedstawicieli DAPA i polskiego Ministerstwa Obrony Narodowej pozują do zdjęcia podczas wizyty „na miejscu” w celu podpisania umowy o wzajemnym uznawaniu potwierdzającej zdatność do lotu wojskowego w DAPA. Biuro w Gwacheon, na południe od Seulu. (Zdjęcie dzięki uprzejmości DAPA. Zakaz odsprzedaży i archiwizacji)

Seul, styczeń 2 (Yonhap) — Korea Południowa i Polska Południowokoreańska Administracja Programu Zakupów Obronnych (DAPA) ogłosiła we wtorek, że podpisała porozumienie o rozpoczęciu procesu wzajemnego uznawania certyfikacji zdatności do lotu wojskowego.

Przedstawiciele DAPA i Ministerstwa Obrony Narodowej podpisali dwustronne porozumienie w sprawie zdatności do lotu, kluczowego miernika przydatności statku powietrznego do bezpiecznego lotu.

Jak podała DAPA, w ramach procesu wzajemnego uznawania Warszawa będzie uznawać certyfikaty zdatności do lotu wydane w Seulu dla samolotów wyprodukowanych w Korei Południowej.

Po Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii, Francji i Australii Polska jest piątym sygnatariuszem procesu wzajemnego uznawania.

DAPA wyraziła nadzieję, że transakcja utoruje drogę do zwiększonej współpracy południowokoreańskiego przemysłu obronnego z Polską i zwiększonego eksportu myśliwców do Europy.

Firma Koreański przemysł lotniczy (KAI) podpisała umowę na eksport do Polski 48 lekkich samolotów bojowych FA-50, a niedawno zakończyła dostawę 12 z nich.

[email protected]

(KONIEC)

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *