Koronawirus w USA: Eksperci ostrzegają, że fala infekcji Covid-19 dla osób nieszczepionych dopiero się rozpoczyna

Koronawirus w USA: Eksperci ostrzegają, że fala infekcji Covid-19 dla osób nieszczepionych dopiero się rozpoczyna
„Myślę, że zobaczymy to duże, gwałtowne przyspieszenie” – powiedział dr Peter Hotez, współdyrektor Centrum Rozwoju Szczepionek w Szpitalu Dziecięcym w Teksasie. Anderson Cooper z CNN w piątek. „Chociaż sytuacja na Południu jest teraz zła, dla wielu nieszczepionych osób jest na skraju pogorszenia”.
Urzędnicy w południowych stanach, gdzie wskaźniki szczepień generalnie pozostają w tyle za innymi częściami kraju, pracują nad przekazaniem wiadomości. Na Florydzie przypadki Covid-19 wzrosły o 50% w ciągu ostatniego tygodnia, według Aby wspomnieć o danych dotyczących zdrowia.

W Gruzji wskaźnik zachorowań wzrósł ponad trzykrotnie w ciągu ostatnich 14 dni, ogłosił w piątek stanowy Departament Zdrowia Publicznego, zachęcając mieszkańców do zaszczepienia się, ponieważ wariant delta jest bardziej przenośny niż poprzednie szczepy Covid-19.

Komisarz zdrowia stanu Georgia, dr.

Więcej Amerykanów może reagować na kryzys, na przykład Najnowsze dane Z amerykańskich Centrów Kontroli i Prewencji Chorób wynika, że ​​częstotliwość szczepień rośnie. Szczepienia rozpoczynają się średnio w ciągu siedmiu dni od ponad 418 000 osób dziennie, co jest najwyższym dziennym tempem od 5 lipca.

Według danych Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) w weekend 49,5% Amerykanów w każdym wieku jest w pełni zaszczepionych. Prawie 33% osób kwalifikujących się do szczepienia – osób w wieku 12 lat i starszych – nie otrzymało jeszcze przynajmniej jednej dawki.

Zwrot mandatów na maskę osobom zaszczepionym i nieszczepionym

Ze względu na zwiększoną przepuszczalność wariantu delta urzędnicy upominają wszystkich Amerykanów – niezależnie od statusu szczepień – aby byli świadomi swojego otoczenia.

Aerozole zawierające Covid-19 mogą podróżować tak łatwo, jak dym papierosowy, powiedział w piątek Michael Osterholm, dyrektor Centrum Badań i Polityki Chorób Zakaźnych na Uniwersytecie Minnesota.

„Jeśli chcesz zrozumieć, czym jest aerozol, pomyśl tylko o kimś, kto pali” – powiedział CNN Osterholm. „Jeśli czujesz zapach papierosa tam, gdzie jesteś, oddychasz powietrzem kogoś innego, kto może mieć wirusa”.

Pogotowie ratunkowe w Nowym Orleanie nie może nadążyć z telefonami z powodu fali Covid-19, ponieważ burmistrz przywraca mandat na maskę

Osterholm zauważył, że podczas gdy transmisja wirusa w pomieszczeniach jest głównym wyzwaniem, istnieją przykłady transmisji Covid-19 na zewnątrz, kiedy ludzie byli blisko siebie przez długi czas.

Z tego powodu mandaty masek powracają w większej liczbie miast.

W piątek miasta Birmingham, Nowy Orlean i Louisville ogłosić wszystko Planuje przywrócić stany maski w celu ograniczenia transmisji wewnętrznych.

„Jeśli podejmiemy kroki niezbędne do zmiażdżenia liczby chorób, które są teraz obecne, możemy to zrobić w ciągu kilku tygodni, jeśli wszyscy jesteśmy zaszczepieni, jeśli nosimy maski” – powiedziała Fox, dyrektor CDC, dr Rochelle Walinsky. Wiadomości z piątku.

CDC w tym tygodniu Zmieniła kierunek Podczas używania maski, zaszczepionym osobom zaleca się wznowienie noszenia masek w pomieszczeniach w miejscach, w których występuje uporczywa lub wysoka transmisja wirusa.
Niedawne badanie wykazało, że zmienna delta może wytworzyć Podobne ilości wirusów Jednak zarówno w przypadku osób zaszczepionych, jak i nieszczepionych, dane ze świata rzeczywistego pokazują, że osoby nieszczepione są bardziej narażone na rozwój ciężkiej choroby.

Według analizy danych CNN opublikowanej w piątek przez CDC ponad 80% populacji Stanów Zjednoczonych – około 274 milionów ludzi – mieszka w hrabstwie postrzeganym jako „wysokie” lub „znaczące” transmisje Covid-19.

Oddziały intensywnej terapii znów są pełne

Wraz z rozprzestrzenianiem się zmiennej delta liczba hospitalizacji osiąga alarmujący poziom.

Missisipi, która ma jeden z najniższych wskaźników szczepień wśród stanów USA, ma do czynienia z bardzo wysokim poziomem pacjentów z Covid-19 wymagających hospitalizacji.

Dane z Departamentu Zdrowia w Mississippi w piątek wykazały, że z 827 łóżek OIOM w całym stanie dostępnych jest 107, czyli około 13%. Wszystkie 88 łóżek na oddziale intensywnej terapii w Centrum Medycznym Uniwersytetu Mississippi, największym w stanie, jest zapełnionych.

Stanowy urzędnik ds. zdrowia Thomas Dobbs powiedział w czwartek, że przyjęcia do szpitala zaczynają pojawiać się w młodszych grupach wiekowych. Zauważył dane pokazujące, że 88% hospitalizacji dotyczy osób nieszczepionych i że ma to „znaczący wpływ na starszych, zaszczepionych mieszkańców Missisipi”.

W Teksasie Austin Public Health twierdzi, że obszar ten ma najniższą pojemność łóżek na OIOM od początku pandemii, a dostępnych jest tylko 16 łóżek.

Baton Rouge Children's Hospital zbliża się do pojemności, bliski wzrost liczby przypadków Covid przed rokiem szkolnym

„Nasza pojemność OIOM osiągnęła punkt krytyczny, w którym poziom ryzyka dla całej społeczności dramatycznie wzrósł, nie tylko dla tych, którzy potrzebują leczenia Covid”, powiedział w piątek dr Desmar Wooks z Austin Travis County Health Authority. „Jeśli teraz nie uda nam się zebrać razem jako wspólnoty, narażamy życie bliskich, którzy mogą potrzebować intensywnej opieki”.

W całym stanie wiele oddziałów leczenia urazów miało mniej niż dziesięć łóżek OIOM dostępnych w piątek, Dla mnie Dane zdrowotne w Teksasie. Niektóre z dotkniętych obszarów to Amarillo, Wichita Falls, Abilene, Killeen, Waco, Beaumont i Victoria.

Placówki opieki zdrowotnej na Florydzie w dalszym ciągu przygotowują się do nagłego wzrostu, ponieważ system szpitalny AdventHealth wstrzymał wszystkie operacje i procedury nie wymagające nagłych przypadków ze względu na wysoki wskaźnik hospitalizacji z powodu Covid-19.

Dr Neil Finkler, dyrektor medyczny AdventHealth Central Florida, powiedział w piątek, że ponad 90% pacjentów z Covid-19 przebywających obecnie w szpitalu nie jest szczepionych.

„Żaden z tych pacjentów nie myślał, że zarazi się wirusem, ale wariant delta okazał się tak zaraźliwy, że nawet młodzi i zdrowi ludzie, w tym kobiety w ciąży, zaczynają teraz wypełniać nasze szpitale” – powiedział Finkler.

Diana Hackney, Lauren Mascarenhas, Deidre MacPhillips, Jennifer Henderson, Raja Razek, Brandon Miller i Holly Silverman przyczynili się do powstania tego raportu.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *