Koronawirus w USA: Eksperci twierdzą, że małe dzieci zapłacą cenę, jeśli nie zostanie zaszczepiona wystarczająca liczba dorosłych w USA przeciwko Covid-19

Koronawirus w USA: Eksperci twierdzą, że małe dzieci zapłacą cenę, jeśli nie zostanie zaszczepiona wystarczająca liczba dorosłych w USA przeciwko Covid-19

Peter Hotez, wakcynolog i dziekan Krajowej Szkoły Medycyny Tropikalnej w Baylor College of Medicine, powiedział we wtorek Andersonowi Cooperowi z CNN, że jeśli wskaźniki szczepień wśród dorosłych i dzieci w wieku 12 lat i starszych będą nadal słabnąć z powodu zwiększonego rozprzestrzeniania się wirusa, młodsze osoby będzie najbardziej dotknięta populacja.

„Transmisja będzie kontynuowana… a cenę zapłacą, oprócz nieszczepionych nastolatków, małe dzieci, które polegają na zaszczepieniu dorosłych i nastolatków, aby spowolnić lub zatrzymać transmisję”.

W 46 stanach wskaźniki nowych przypadków w zeszłym tygodniu były o co najmniej 10% wyższe niż wskaźniki nowych przypadków w poprzednim tygodniu, zgodnie z danymi z Johns Hopkins University.

W hrabstwie Los Angeles, najbardziej zaludnionym w kraju, w ciągu ostatniego miesiąca odnotowano 500% wzrost zachorowań, zgodnie z najnowszymi danymi zdrowotnymi hrabstwa.

W miarę wzrostu liczby przypadków tylko 48,1% populacji jest w pełni zaszczepionych, według dane Z amerykańskich Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom. I chociaż wiele osób może ignorować ryzyko związane z niskimi wskaźnikami szczepień dla dzieci, powołując się na niski wskaźnik śmiertelności Covid-19, Hotez powiedział, że nadal istnieje ryzyko poważnych powikłań.
W Mississippi siedmioro dzieci jest na oddziale intensywnej terapii z Covid-19, dwoje jest na respiratorach, Stanowy urzędnik ds. zdrowia dr Thomas Dobbs napisał na Twitterze we wtorek wieczorem.

Wielu nastolatków może zostać hospitalizowanych, powiedział Hotez, dodając, że nawet 30% zarażonych dzieci zakaże się wirusem COVID-19.

Hotez dodał, że naukowcy dowiadują się teraz o długofalowych neurologicznych konsekwencjach koronawirusa. Niektóre badania wykazały wpływ na mózg osób zarażonych wirusem. Jedno badanie znalezione w kwietniu 34% osób, które przeżyły Covid-19, otrzymało diagnozę Na stan neurologiczny lub psychiatryczny w ciągu sześciu miesięcy od urazu.

„To, co robisz, to skazanie całego pokolenia nastolatków za uraz neurologiczny, który jest absolutnie niepotrzebny” – powiedział Hotez. „To bardzo smutne i nie frustrujące dla wakcynologów takich jak ja, gdy to się dzieje”.

Kontrowersje wokół mandatów na szczepionki

Z ekspertami podkreślającymi wagę zaszczepienia większości Amerykanów przeciwko wirusowi, niektórzy urzędnicy debatują, czy szczepienia powinny być obowiązkowe na szczeblu lokalnym.

Niektóre szkoły i pracodawcy wdrożyli już środki wymagające szczepienia uczniów i pracowników przed powrotem.

W zeszłym miesiącu , Morgan Stanley Ogłosiła zakaz wstępu do nowojorskiej siedziby dla nieszczepionych pracowników, gości i klientów. w kwietniu, Houston Metodystka, Sieć ośmiu szpitali twierdzi, że wymaga zaszczepienia całego personelu. Spośród 26 000 pracowników, 153 Zrezygnowany lub wydalony W wyniku odmowy szczepienia.
w tym samym miesiącu, American College Health Association wydało oświadczenie dotyczące polityki Zalecenie wymagań dotyczących szczepień przeciwko Covid-19 dla wszystkich studentów szkół wyższych i uniwersytetów w kampusie na nadchodzący semestr jesienny, zgodnie z prawem stanowym i jego zasobami.
Wskaźniki zakażeń Covid-19 w stanach z małą liczbą szczepień w zeszłym tygodniu były trzy razy wyższe niż w innych stanach, w których ludzie są w pełni zaszczepieni.

Jednak wiele stanów zmierza do zakazania takich wymagań.

Analiza CNN wykazała, że ​​co najmniej siedem stanów – Alabama, Arkansas, Floryda, Indiana, Montana, Oklahoma i Utah – uchwaliło w tym roku przepisy ograniczające szkołom publicznym możliwość zamawiania szczepień przeciwko koronawirusowi lub dokumentowania stanu szczepień.

Dla 48 milionów Amerykanów w tym kraju w wieku poniżej 12 lat takie ustawodawstwo jest przerażające dla 48 milionów Amerykanów w tym kraju, była sekretarz zdrowia i opieki społecznej Kathleen Sebelius powiedziała we wtorek reporterowi CNN Erin Burnett.

Obecnie szczepionki są dostępne tylko w Stanach Zjednoczonych dla osób w wieku 12 lat lub starszych.

„Jeśli zaczniemy od soczewek na dzieciach i chcemy, aby dzieci wróciły do ​​szkoły, co wszyscy uważamy za priorytet, musimy poważniej podejść do współpracy z pracodawcami, szkołami i uniwersytetami i powiedzieć: „Wspaniale, jeśli ty nie chcę być zaszczepiony. Ale jeśli tego nie zrobisz, tak naprawdę nie będziesz w stanie dostać się do miejsc, które pozwolą ci skontaktować się z ludźmi, którzy nie mogą się zaszczepić” – powiedział Sibelius.

Powiedziała, że ​​jedną z rzeczy, które rząd federalny może zrobić, aby wesprzeć mandaty dotyczące szczepień, jest przyspieszenie pełnej autoryzacji dostępnych szczepionek.

„Uzyskanie pełnej zgody – wycofanie się z zezwolenia na użycie awaryjne i pełnej zgody – jest czymś, co usunęłoby wszelkie pytania prawne, które mogą mieć prywatni pracodawcy” – powiedział Sibelius.

Co mogą oznaczać mutacje w roku szkolnym

Większość urzędników i ekspertów ds. zdrowia podkreślała, jak ważne jest, aby uczniowie mogli bezpiecznie wrócić do szkoły w nowym roku szkolnym, ale wahanie szczepień może wpłynąć na rozwój dzielnic.

Tylko jedna czwarta Amerykanów w wieku od 12 do 15 lat jest w pełni zaszczepiona przeciwko Covid-19, według danych opublikowanych we wtorek przez CDC, co czyni ich grupę wiekową o najniższym wskaźniku szczepień.

Szkoły K-12 w Kalifornii otrzymały w poniedziałek polecenie, aby trzymać uczniów poza kampusem za odmowę noszenia zakryć twarzy w klasie, ale zasady były Zaktualizowano zaledwie kilka godzin później Aby dać szkołom więcej miejsca na wdrożenie protokołu.
Nie chodzi tylko o ciebie.  Eksperci twierdzą, że zaszczepienie się przeciwko Covid-19 chroni wszystkich wokół ciebie

Pomimo początkowych wytycznych, które stwierdzają, że „Szkoły muszą wykluczyć uczniów z kampusu, jeśli nie są zwolnieni z noszenia zakrywania twarzy pod [California Department of Public Health] Rzecznik biura gubernatora Gavina Newsoma, Alex Stack, twierdzi, że nie chodziło o to, by trzymać uczniów z dala od wytycznych i odmawiać noszenia ubrań zapewnionych przez szkołę.

“Metoda [the guidance] Nie odzwierciedlało to dokładnie intencji, więc zostało przepisane” – powiedział Stack CNN, przyznając, że oświadczenie zostało uznane za „zakaz dzieci”. Ważne jest, aby było to prawdą, aby rodzice i uczniowie wiedzieli, czego się spodziewać, chodząc do szkoły”.

Burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio powiedział, że wytyczne miasta mogą ulec zmianie w miarę zbliżania się roku szkolnego, ale na razie rodziny muszą założyć, że maski będą nadal noszone w szkołach do września.

„Nieustannie współpracujemy z Centrami Kontroli i Prewencji Chorób, ale również w tym przypadku byliśmy bardzo ostrożni, biorąc pod uwagę wszystko, przez co przeszło miasto… W tej chwili trzymamy się idei, że noszenie masek jest mądrą rzeczą do zrobienia w tym przypadku” – powiedział de Blasio.

Alexandra Mix, Lauren Mascarenhas, Deidre McPhillips, Laura Lee, Sherry Mossberg i Joe Sutton przyczynili się do powstania tego raportu.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *