Koronawirus w USA: Eksperci twierdzą, że musimy zrobić coś dramatycznego, aby chronić Stany Zjednoczone przed Covid-19

Koronawirus w USA: Eksperci twierdzą, że musimy zrobić coś dramatycznego, aby chronić Stany Zjednoczone przed Covid-19
„Widzimy to, ponieważ opinia publiczna źle zrozumiała wytyczne CDC dotyczące w pełni zaszczepionych osób” – mówi analityk medyczny CNN dr Lina Wen. Anderson Cooper z CNN Czwartek.
Liczba przypadków Covid-19 rośnie w prawie każdym stanie, a nowe przypadki są średnio o co najmniej 10% wyższe niż tydzień temu – a 38 stanów odnotowuje wzrost o co najmniej 50%, zgodnie z danymi z Johns Hopkins University. Wielu ekspertów przypisało ten wzrost spowolnieniu wskaźników szczepień, ponieważ tylko 48,3% populacji USA zostało w pełni zaszczepionych, według Amerykańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom.

W Arkansas, gdzie tylko 35,1% populacji zostało w pełni zaszczepionych, wariant Delta miał znaczący wpływ, powiedział Cam Patterson, rektor Uniwersytetu Arkansas ds. Nauk Medycznych, dodając, że szpitale są „teraz pełne i liczba przypadków podwaja się 10 dni.”

W Missouri lokalny wydział zdrowia poprosił stan o finansowanie personelu i lokalizacji ośrodka opieki nad Covid-19, aby poradzić sobie z nagłym wzrostem w ciężkich przypadkach, zgodnie z oświadczeniem Departamentu Zdrowia Hrabstwa Springfield-Green.

Dr Rochelle Wallinsky, dyrektor Centrum Kontroli i Prewencji Chorób, powiedziała, że ​​wciąż jest nadzieja na uniknięcie gwałtownego wzrostu, jeśli zaszczepi się wystarczającą liczbę osób. Ale jeśli ten trend się utrzyma, miasta i stany mogą nałożyć ograniczenia na podróżowanie nieszczepionych podróżnych, powiedziała ABC Good Morning America.

„Myślę, że nadszedł czas, aby podwoić nasze wysiłki w zakresie szczepień i innych działań zapobiegawczych” – powiedziała. „Wciąż musimy wysyłać te same wiadomości, które wysłaliśmy w zeszłym roku” – powiedział Walinsky.

W wywiadzie dla NBC Nightly News Walinsky powiedział, że przy wyższych wskaźnikach zachorowań, niższych wskaźnikach szczepień i rozprzestrzenianiu się zmiennej delta sytuacja może nadal się pogarszać podczas pandemii.

w Kalifornii, Hrabstwo Los Angeles – największa prowincja w kraju z populacją 10 milionów – odpowiedziała na wzrost liczby zachorowań i hospitalizacji, ponownie autoryzując maskę od soboty.

„Nadszedł czas, aby lokalne lokalizacje poszły w ślady hrabstwa Los Angeles” – powiedziała Wen.

Uczelnie i uniwersytety wymagające szczepień

Niektóre firmy i szpitale już poprosiły o szczepienie swoich pracowników, a teraz niektóre uczelnie również wdrażają wymagania.

Rhode Island stało się pierwszym stanem, w którym wszystkie publiczne i prywatne uczelnie wymagają od swoich studentów pełnego zaszczepienia przed powrotem do kampusu jesienią tego roku, ogłosił w tym tygodniu gubernator Dan Mackie.

Dr Nicole Alexander Scott, dyrektor ds. zdrowia w Rhode Island, powiedziała w stanowym komunikacie prasowym, że szczepienia są „kluczem” do sukcesu roku szkolnego.

Nie możemy teraz stracić czujności – powiedział Scott. „Wariant delta rozprzestrzenia się teraz w częściach kraju, w których mieszka wielu naszych studentów. Dobrą wiadomością jest to, że szczepionki zapewniają ochronę przed tym wariantem. Każdy, kto nie został zaszczepiony, powinien zostać zaszczepiony dzisiaj”.

Eksperci twierdzą, że małe dzieci zapłacą cenę, jeśli nie zostanie zaszczepiona wystarczająca liczba dorosłych Amerykanów przeciwko Covid-19

University of California, największy publiczny system uniwersytecki w Stanach Zjednoczonych, powiedział, że planuje pełne zaszczepienie wszystkich studentów, wykładowców i pracowników przed powrotem do kampusu jesienią. Urzędnicy Uniwersytetu Kalifornijskiego ogłosili w czwartek, że ci, którzy nie zostali zwolnieni z otrzymania szczepionki, nie będą mogli uczestniczyć w zajęciach, zajęciach i osobistym mieszkaniu.

Eksperci tacy jak dr Anthony Fauci twierdzą, że krajowe przepisy dotyczące szczepień mogą być pomocne w ochronie Stanów Zjednoczonych przed dalszą mutacją. Takie mandaty mogą stać się łatwiejsze dla prywatnych firm w miarę rozwoju szczepionek.

Każdego dnia szczepi się średnio 343 000 osób, co stanowi mniej niż jedną czwartą wskaźnika sprzed dwóch miesięcy, kiedy każdego dnia zaszczepiono ponad 1,3 miliona osób.

„Uzyskanie pełnej zgody – wycofanie się z zezwolenia na użycie w sytuacjach awaryjnych i uzyskanie pełnej zgody – jest czymś, co usunęłoby wszelkie pytania prawne, które mogą mieć prywatni pracodawcy” – powiedziała we wtorek była amerykańska sekretarz ds. Zdrowia i opieki społecznej, Kathleen Sebelius.

Ponieważ wiele osób waha się lub sprzeciwia spadającemu wskaźnikowi szczepień i szczepień, ograniczenia w pracy i szkole mogą być kluczem do motywowania społeczeństwa do osiągnięcia progu potrzebnego do spowolnienia lub zatrzymania rozprzestrzeniania się, twierdzą eksperci.

Dezinformacja kosztuje życie

Tymczasem głównymi powodami wahania się przed szczepionkami przeciwko Covid-19 są nieufność i dezinformacja, zgodnie z analizą CNN danych z ankiety Household Pulse Survey przeprowadzonej przez US Census Bureau.

Prawie połowa osób, które powiedziały, że „zdecydowanie” lub „prawdopodobnie” dostaną szczepionkę przeciw Covid-19, podała nieufność wobec szczepionek jako powód, by nie otrzymać szczepionki, zgodnie z najnowszymi danymi opublikowanymi w środę i na podstawie odpowiedzi z ankiety z czerwca od 23 do 5 lipca. To wzrost w porównaniu z około miesiącem, kiedy 46% osób, które powiedziały, że nie planują się szczepić, podało ten sam powód.

Wskaźniki zakażeń Covid-19 w stanach o małej liczbie szczepień w zeszłym tygodniu były trzy razy wyższe niż w innych krajach, w których ludzie byli w pełni zaszczepieni.

W najnowszym badaniu ponad połowa osób, które powiedziały, że „zdecydowanie” lub „prawdopodobnie” nie dostanie szczepionki przeciw Covid-19, ponieważ obawiali się skutków ubocznych, wzrost z 49% około miesiąc temu.

„Miliony ludzi nie mają obecnie dostępu do dokładnych informacji, ponieważ w mediach społecznościowych i innych platformach technologicznych jesteśmy świadkami masowego rozprzestrzeniania się dezinformacji, a to kosztuje ludzi ich życie” – powiedział amerykański lekarz naczelny dr Vivek Murthy. CNN Jake Tapper.

Dodał, że wiele z tych informacji często pochodzi od ludzi dobrej woli, którzy twierdzą, że wierzą, że rozpowszechniają użyteczne informacje, ale dezinformacja często rozprzestrzenia się szybciej niż dokładne informacje.

Dodał, że rozmowy w ustawieniach społecznościowych mogą być dużą częścią rozwiązania.

„Chodzi o rozmowę z rówieśnikami” – powiedział Murthy podczas czwartkowego wydarzenia na Uniwersytecie Stanforda. „Pamiętaj, że wszystkie te rozmowy zaczynają się od słuchania… więc spróbuj zrozumieć, skąd ktoś pochodzi i dlaczego może być niespokojny. Nie zawsze może być tak, jak myślisz”.

Gregory Lemos, Karma Hassan, Naomi Thomas, Lorraine Mascarenas, Jacqueline Howard, Deidre MacPhillips, Virginia Langmaid i Sarah Branner przyczynili się do powstania tego raportu.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *