Korzyści ze sztucznej inteligencji Tima Cooka

Korzyści ze sztucznej inteligencji Tima Cooka

Prace nad sztuczną inteligencją Apple’a wciąż postępują w najbardziej tajnych miejscach Apple Park

Rozwój sztucznej inteligencji w Apple przebiega w dobrym tempie, choć w jego laboratoriach panuje najwyższa tajemnica. Wiemy o modelu LLM o nazwie Ajax i że iOS 18 będzie stanowić postęp w dziedzinie sztucznej inteligencji, ale w tej chwili nikt nie wie, w jaki sposób postępy te zostaną zastosowane w systemie operacyjnym.

W górę jest więcej wskazówek: pojawił się Efekty tzw. Apple MLX, narzędzie zaprojektowane specjalnie dla chipów Apple Silicon w celu wydajniejszego uruchamiania generatywnej sztucznej inteligencji. I uważaj, ponieważ jest to projekt open source, z którym możesz się zapoznać Na githubie.

Podstawa dla programistów umożliwiająca wprowadzanie sztucznej inteligencji na urządzenia Apple

Programiści mogą używać MLX w swoich kodach Obsługiwane przez inne interfejsy API W Pythonie i C++ wykorzystuje zarówno rdzenie procesora, jak i rdzenie procesora układów takich jak M3, aby uzyskać większą wydajność w tworzeniu treści takich jak obrazy. I tutaj Apple może mieć interesującą przewagę: jego baza AI jest zoptymalizowana, podczas gdy pozostałe silniki i modele muszą działać na chipach bez optymalizacji.

Sygnał jest jasny: Apple chce w ten czy inny sposób wprowadzić jedną lub więcej sztucznej inteligencji Który działa na samym urządzeniu I wykorzystaj tę zaletę, przynajmniej częściowo. Lub przynajmniej zaoferuj tego typu implementację programistom korzystającym z innych systemów AI. Jeśli zostanie dobrze wdrożony, MLX może oznaczać wzrost wydajności, który sprawi, że iPhone’y i komputery Mac będą bardziej zoptymalizowane niż inne komputery PC i smartfony.

Apple nie jest jedyny: we wszystkich firmach prace postępują

Najprawdopodobniej zobaczymy wynik MLX i modeli takich jak Ajax Na następnym WWDCkiedy zostaną ujawnione pierwsze oficjalne szczegóły dotyczące iOS 18. Ale do tego czasu jeszcze pół roku, a w międzyczasie reszta liczących się firm technologicznych Skup się Udoskonalając swoje modele i silniki AI:

  • Microsoft jest Wyposaż swojego drugiego pilota w GPT4 TurboZwiększa to szybkość procesora, który jest już częścią systemu Windows. Pozwala to na wysyłanie do niego bardziej rozbudowanych żądań, a także tworzenie obrazów za pomocą DALL-E 3.
  • Mistralsztuczna inteligencja francuskiego pochodzenia, zyskuje na popularności dzięki interesującym obietnicom i wycenie na 2 miliardy dolarów.
  • Google jest fajne Idź naprzód bez hamulców z nowym modelem Gemini, aby osiągnąć jeszcze większe wyrafinowanie.
  • Z regulacyjnego punktu widzenia Unia Europejska już to zatwierdziła Ustawa o sztucznej inteligencji Które ma na celu ochronę użytkownika.

Biorąc pod uwagę wszystkie te czynniki, stawiam, że rok 2024 będzie bardzo interesujący dla Apple. Nie musimy już skupiać się wyłącznie na nadchodzącym Vision Pro, musimy zwrócić uwagę także na sztuczną inteligencję. Nawet nie chcę sobie wyobrażać, co oba nowe rozwiązania mogą wspólnie zdziałać.: Generatywna sztuczna inteligencja w obszarze rzeczywistości mieszanej, taka jak VisionOS. Czekają nas wspaniałe wieści.

W Abelsvirze | Powód zwolnienia Sama Altmana (ChatGPT) ujawnia, że ​​OpenAI pracuje nad czymś, czego Apple chce uniknąć: „To zagrożenie dla ludzkości”

W Abelsvirze | Najlepsze wykorzystanie przycisku akcji na iPhonie 15 Pro: rozmawiam z chatGPT jednym dotknięciem

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *