Kościół w Polsce chce dotrzeć do młodzieży

Sekularyzm rośnie wśród młodzieży tego kraju.

Projekt (03.01.2022 17:10, Radość Prasa) W Nowym Roku 2022 Kościół w Polsce ma jasny i pilny cel: być blisko młodzieży.

Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski, Arcybiskup Zakon Miżyński, widzi w tym wyzwanie do poprawy relacji między Kościołem a młodzieżą. Y Pilna potrzeba.

Pilnie trzeba szukać i przedstawiać nowe sposoby, w jakie orędzie ewangelii może dotrzeć do młodzieży” – wyjaśnił. Powiedział też, że kościół w Polsce będzie korzystał z technologii Być blisko młodzieży.

bPonowna okupacja ze względu na sekularyzm młodszego pokolenia

Biskup Mijinsky, zastępca biskupa diecezji Luplin, na wschodzie kraju, jest zaniepokojony wzrostem sekularyzmu wśród młodych ludzi.

Spośród około 38 milionów Polaków 92% to katolicy, a 36,9% uczęszcza regularnie.

Jednak według raportu „Kościół w Polsce” z marca 2021 r. praktyki religijne wśród młodzieży zmniejszyły się o połowę w ciągu ostatnich 30 lat.

W kraju nastąpił również znaczny spadek liczby nowych kandydatów do kapłaństwa. Ostatni październik, Nagrany 20% mniej w porównaniu do poprzedniego roku 2020.

Arcybiskup Mijinsky wyjaśnił, że jednym z najwyższych priorytetów polskiego Kościoła na rok 2022 jest szkolenie i duszpasterstwo młodzieży, a także pomoc potrzebującym i proces synodalny. (FM)

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.