Kościół w Polsce promuje publiczne wyrażanie wiary

Kościół w Polsce promuje publiczne wyrażanie wiary

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak SJ zachęcał katolików do publicznego wyrażania swojej wiary, udziału w procesjach i „ukazywania wszystkim naszego Pana”. ?

15 czerwca Wydanie Opublikowany na stronie Konferencji Episkopatu Polski ks. Gęsiak przypomniał znaczenie ponownego publicznego uczestnictwa katolików w Polsce w tradycyjnych procesjach. Boże Ciało.

„Procesje Bożego Ciała są publicznym głoszeniem wiary i demonstracją, że przekonania religijne nie powinny być ograniczane do sektora prywatnego w żadnej organizacji” – powiedział.

Prawie dwa lata po wybuchu koronawirusa polski ksiądz przypomniał, że procesje charytatywne zostały „odwołane lub zredukowane w drodze do kościoła”, a w tym roku ponownie odbędą się w „dużych miastach, np. w Warszawie, Krakowie czy Bosnan”.

Od 16 maja Polska jest „narażona na infekcję”, co pozwala urzędnikom państwowym na zalecenie obywatelom środków zapobiegawczych, ale nie stwarza barier w walce z koronawirusem. Jedynym aktualnym wyjątkiem jest obowiązkowe stosowanie maski w placówkach medycznych i aptekach.

W tym nowym kontekście rzecznik polskiej ambasady wyjaśnił, dlaczego katolicy powinni pomaszerować z powrotem na to wielkie święto Kościoła.

„Podczas procesji Bożego Ciała Kościół publicznie objawia obecność Chrystusa w świecie i wśród nas, a „wierni uznają się za uczniów Chrystusa i zaświadczają, że należą do wspólnoty kościelnej” – powiedział. .

Z tego powodu katolicy uczestniczący w procesjach charytatywnych „pokazują, że wiara nie jest dla nich sprawą osobistą, ponieważ osobiste przekonania skutkują określonymi działaniami społecznymi” – dodał.

Boże Ciało Ks. Gęsiak zwrócił uwagę, że katolicy uczestniczący w procesjach mogą znaleźć pełne szczęście w normalnych warunkach, takich jak spowiedź u papieża, jedność i modlitwa. Cele.

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, która w czasie kryzysu zdrowotnego stanęła w obliczu wyzwań ze strony Kościoła katolickiego, podkreślił: „Ta epidemia uświadomiła nam, że jest łaską uczestniczyć w procesji za ukrytym żywym Chrystusem. Forma chleba. „

W tym sensie zachęcał wierzących do ponownego marszu, aby dziękować i czcić Jezusa w łasce.

„Kiedy w tym roku kościoły ponownie organizują wycieczki po ulicach naszych miast i wsi, użyjemy ich, aby pokazać wszystkim, kim jest nasz Pan” – powiedział.

„To on inspiruje nasz styl życia i nasze decyzje” – podsumował.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *