Kosmiczny Teleskop Hubble’a dostarcza pierwsze zdjęcia od czasu zamknięcia

Kosmiczny Teleskop Hubble'a dostarcza pierwsze zdjęcia od czasu zamknięcia

Agencja NASA Kosmiczny Teleskop Hubble’a (HST) Dostarczył on swoje pierwsze zdjęcia od czasu nagłego wyłączenia komputera ładunku teleskopu 13 czerwca.

Zdjęcia pokazują galaktykę z tym, co nazywa agencja Rozszerzone ramiona spiralne Powiedział, że w komunikacie jest to pierwsze spojrzenie w wysokiej rozdzielczości na parę zderzających się galaktyk.

NASA kończy testy w celu zidentyfikowania problemu za pomocą komputera Kosmicznego Teleskopu Hubble’a

Obrazy zostały zrobione przez program prowadzony przez Juliana Dalcantona z University of Washington.

Inne możliwe cele Program obejmował gromady kuliste gwiazd i zorze polarne na Jowiszu.

Notatki z flagami Uruchomił się ponownie 17 lipca, po tym jak główny komputer teleskopu nie odebrał sygnału z komputera z ładunkiem, a następnie przełączył Instrumenty Naukowe Hubble’a w tryb awaryjny.

Analitycy misji NASA, pracujący od Greenbelt, Maryland, centrum kontroli misji Goddard Space Flight Center, a także zdalnie, a inżynierowie pracowali razem, aby przeanalizować problem i ustalić jego przyczynę.

HST znajdował się na orbicie około 340 mil nad nim فوق Wylądować Od ponad 30 lat. Teleskop został zbudowany w latach 80. XX wieku, a NASA poinformowała, że ​​absolwenci Hubble’a wrócili, aby pomóc w wysiłkach naprawczych.

Zespół przyjrzał się dokumentom mającym ponad 40 lat, mając nadzieję na szybkie zdiagnozowanie problemu.

Nzinga Tull, kierownik ds. reagowania na anomalię Hubble Systems w NASA Goddard Space Flight Center w Greenbelt w stanie Maryland, pracuje w sterowni 15 lipca, aby przywrócić Hubble’a do pełnej operacji naukowej.
(Napisy: NASA GSFC / Rebecca Roth)

Badając możliwości zdegradowanego modułu pamięci, NASA zwróciła się do modułów zapasowych.

Następnie zespół po raz pierwszy w kosmosie włączył zapasowy komputer ładunku teleskopu Hubble’a. Oba zadania nie rozwiązały problemu.

Następnie przyjrzenie się innym sprzętom – takim jak moduł dowodzenia/koordynator nauki o danych i jednostka sterująca zasilaniem – i przejście na kopie zapasowe zajęło 15 godzin jazdy statkiem kosmicznym.

„Chwiejąca się” orbita Księżyca może doprowadzić do wzrostu powodzi na dużej orbicie w 2030 roku: Naukowcy NASA

Główny komputer został wyłączony i „komputer zapasowy w trybie awaryjnym” tymczasowo przejął statek kosmiczny, kilka skrzynek musiało zostać włączonych po raz pierwszy, a wymagane interfejsy sprzętowe zostały zamienione,

Ponad 50 osób pracowało nad przejściem na urządzenia do tworzenia kopii zapasowych, testując procedury na Symulacja HD oraz formalny przegląd proponowanego planu.

Zespół przeanalizował również dane z poprzednich testów i zidentyfikował ECU jako możliwe źródło swoich obaw.

15 lipca 2021 – NASA zaczyna przechodzić na zapasowy sprzęt kosmiczny Dzisiaj NASA zaczyna przechodzić na zapasowy sprzęt kosmiczny na Hubble'u w odpowiedzi na ciągły problem z komputerem ładunku.

15 lipca 2021 r. – NASA zaczyna przechodzić na zapasowy sprzęt kosmiczny Dzisiaj NASA zaczyna przechodzić na zapasowy sprzęt kosmiczny na Hubble’u w odpowiedzi na trwający problem z komputerem ładunku.
(Źródło: NASA/Goddard/Rebecca Roth)

Przełączając się na tryb gotowości modułu Science Instrument, modułu przetwarzania poleceń i danych oraz modułu sterowania zasilaniem awaryjnym, NASA odniosła sukces 15 lipca o 23:30 czasu wschodniego.

„Cieszę się, że Hubble ponownie odwiedził wszechświat, po raz kolejny rejestrując obrazy, które intrygowały nas i inspirowały nas od dziesięcioleci”. Administrator NASA Bill Nelson Powiedział. „To moment na uczczenie sukcesu zespołu naprawdę oddanego misji. Dzięki ich wysiłkom Hubble będzie kontynuował 32. rok odkryć, a my będziemy nadal uczyć się na podstawie transformacyjnej wizji obserwatorium”.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZASTOSOWAĆ WIADOMOŚCI FOX

HST wykonał ponad 1,5 miliona obserwacji wszechświata w swoim życiu, przyczyniając się do niektórych z najbardziej أكثر Ważne odkrycia we wszechświecie.

Większość obserwacji utraconych podczas przestojów w działalności naukowej zostanie przesunięta na inne terminy. .

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *