Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba jest idealnie ustawiony i gotowy do obserwacji wszechświata

Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba jest idealnie ustawiony i gotowy do obserwacji wszechświata

Zapisz się do biuletynu CNN Wonder Theory. Odkrywaj wszechświat dzięki wiadomościom o niesamowitych odkryciach, postępach naukowych i nie tylko.CNN

Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba jest gotowy do obserwacji wszechświata.

Ogromne lustro obserwatorium kosmicznego, zdolne do wpatrywania się w najdalsze odległości w kosmosie, jest teraz idealnie wyrównane, Według NASA Web Team.

Webb został okrzyknięty czołowym obserwatorium kosmicznym na świecie i w ciągu ostatnich kilku miesięcy z powodzeniem wykonał szereg kroków, które miały kluczowe znaczenie dla wyrównania osiemnastu segmentów złotego lustra.

Lustro jest tak duże, że musiało zostać złożone, aby zmieściło się w rakiecie podczas startu 25 grudnia. Po osiągnięciu orbity Milion mil od Ziemi W styczniu Webb rozpoczął dokładny proces rozkładania i ustawiania swojego lustra.

Webb będzie mógł zajrzeć do pliku Atmosfery planet zewnętrznych I Obserwując niektóre z pierwszych galaktyk Zostały stworzone po tym, jak wszechświat zaczął je obserwować w świetle podczerwonym, które jest niewidoczne dla ludzkiego oka.

Pierwsze wysokiej rozdzielczości obrazy Wszechświata wykonane przez Webba nie są spodziewane przed końcem czerwca, kiedy instrumenty obserwatorium wciąż wymagają kalibracji. Jednak wyniki testów opublikowane przez NASA w czwartek pokazują wyraźne, dobrze skupione obrazy, które mogą uchwycić cztery instrumenty obserwatorium. Razem obrazy te dzielą pełne pole widzenia teleskopu. Lustra Webba kierują skupione światło z kosmosu do każdego instrumentu, a instrumenty te rejestrują obrazy.

W ramach testu Webb zaobserwował pobliską małą galaktykę satelitarną zwaną Wielkim Obłokiem Magellana. Na zdjęciach testowych widać gęste pole galaktyki składające się z setek tysięcy gwiazd.

„Te wspaniałe obrazy testowe z pomyślnie ustawionego teleskopu pokazują, co ludzie z różnych krajów i kontynentów mogą osiągnąć, gdy istnieje śmiała naukowa wizja odkrywania wszechświata” – powiedział Lee Feinberg, kierownik Webb Optical Telescope Element Manager w NASA Goddard Space Flight Center.

Zespół teleskopowy spodziewa się, że obserwatorium może przekroczyć cele, które miało osiągnąć, ponieważ już działa lepiej niż oczekiwano.

„Te obrazy głęboko zmieniły sposób, w jaki postrzegam wszechświat”, powiedział w oświadczeniu Scott Acton, naukowiec Webb zajmujący się wykrywaniem i sterowaniem frontem falowym w Ball Aerospace. „Otacza nas symfonia stworzenia. Wszędzie są galaktyki! Mam nadzieję, że wszyscy na świecie mogą je zobaczyć”.

Wcześniejszy obraz udostępniony w marcu pokazał również, że Webb może wykorzystać poszczególne części swojego lustra jako gigantyczne lustro o wymiarach 21 stóp i 4 cale (6,5 metra) i przechwycić światło z pojedynczej gwiazdy.

Galaktyki i gwiazdy za gwiazdą 2MASS J17554042 + 6551277 można zobaczyć na tym zdjęciu wykonanym przez Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba w marcu.

W ciągu najbliższych dwóch miesięcy zespół zapewni kalibrację wszystkich instrumentów naukowych.

Każdy instrument zawiera pewną liczbę wyspecjalizowanych detektorów z dedykowanym wyposażeniem, które pomagają osiągnąć cele naukowe Webba, a wszystkie instrumenty muszą być skonfigurowane przed ogłoszeniem ich gotowości.

A tego lata zobaczymy pierwsze przebłyski Webba, które mogą odkryć tajemnice wszechświata.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.