Kraj, który nie lubi Syrii i jest otwarty na miliony Ukraińców

Nie trwało to tak długo Europa Spójrz wstecz w rozbite lustro wartości, które głosi. To było w zeszłym roku granica Wejdź Polska Tak BiałoruśGdzie Warszawa wysłał armię Pręty uniemożliwiają przedostanie się tysiącom uchodźców z Bliski Wschód Tak Afryka Po obwinianiu reżimu Łukaszenka Regulowanie przepływu w celu zakłócenia Unia Europejska. „Polityka otwartych drzwi pojawiła się Atak terrorystyczny do Europy Zachodniej – powiedział ówczesny minister obrony Marius Błaszak. Dziś na granicy lodu 186 km metalowej ściany i ponad pięć metrów wysokości, wzniesiony przez polski ultranacjonalistyczny rząd partii Prawo i SprawiedliwośćTylko ten sam, który odmówił od 2015 roku uchodźcy syryjscy Utonął na środku oceanu.

Rząd, który doszedł do władzy podczas syryjskiego kryzysu wśród okrzyków: „Polska dla Polaków” Teraz cała Europa stała się bardziej hojna Ukraińscy uchodźcy. Ich wspólna granica odnotowała 4,4 mln przekroczeń Ukraina Od początku rosyjskiej inwazji pod koniec lutego co najmniej 1,2 miliona Ukraińców zarejestrowało się jako mieszkańcy kraju, poszukując odpowiednika hiszpańskiego NIE. – Nie mam słów, by opisać niesamowitą hojność Polaków. Żaden kraj tak wiele dla nas nie zrobił – mówi Eugenia Głuszczenko, 27-letnia Ukrainka, która miesiąc po wybuchu wojny osiadła w Warszawie.

The Lawina jedności Zaczęło się na ulicy, wśród setek tysięcy Polaków, którzy otworzyli swoje domy dla nowo przybyłych i zmobilizowali się, aby ułatwić im przymusowe lądowanie. i kontynuowane w Gminy, tradycyjnie chętniej pomaga imigrantom i uchodźcom niż skrajnie prawicowy rząd w Warszawie. „Dla wielu Polaków To jest nasza wojna. Jest ogromna empatia dla Ukraińców, bo stoimy przed tym samym wrogiem i tym samym zagrożeniem, a oni są na linii frontu – mówi Paweł Kasmarczyk, dyrektor Centrum Migracji UW.

Cudzoziemcy dzielą się na dwie kategorie

W obliczu takiej odpowiedzi Parlament działał szybko. W marcu uchwaliła ustawę przyznającą Ukraińcom Dostęp do edukacji i opieki zdrowotnejbezpłatny transport, Prawo do pracy w kraju Bez pozwolenia na pracę lub Korzyści dla społeczności Polskie pochodzenie. Według niektórych szacunków za każdy dom otwarty dla Ukraińców zapłacił blisko 800 tys. „Zasadniczo zostały wymyślone Cudzoziemcy dzielą się na dwie kategorie: Ukraińcy otrzymają wszelkiego rodzaju udogodnienia i odpoczynek – mówi Anna Chmielewska, dyrektor wykonawczy Ocalenie, największej polskiej organizacji pozarządowej pomagającej uchodźcom.

To Podwójna ocena Według konsultowanych źródeł, choć jej obecność w debacie publicznej była marginalna, nie umknęła nikomu. „Polityka tego rządu jest bardziej skomplikowana, niż się wydaje. Z jednej strony używał Ostra retoryka antyimigranckaAle z drugiej strony się zgodził Największa migracja zarobkowa w historii Kraj” – utrzymuje Kaczmarczyk przed rozpoczęciem wojny na Ukrainie. I wszystko wydarzyło się tak szybko. W 2019 r. Polska miała około 2,2 mln, w porównaniu z 110 tys. zarejestrowanych w 2011 r. na 38 mln obcokrajowców. Ponad połowa z nich, Ukraińcy, którzy przybyli w połowie ostatniej dekady, odpowiedziała na żądania. Rynek pracy. Ponad milion pozostało, po ustanowieniu niezwykle skutecznych sieci rodzinnych i kulturalnych na początku wojny.

Biała, chrześcijańska, europejska Polska

Więc rząd apartheidu, a nie podręcznik stałe tarcie z Bruksela Polska administracja może być czymś więcej w ataku na prawa podstawowe niż brutalną polityką imigracyjną. „Chcą tylko białych i chrześcijańskich Europejczyków” – potwierdza dyrektor Ocalenie. Opinia wyrażona bez zbyt wielu przesłanek przez premiera. Mateusz Marawieck W 2017 roku. „Chcemy przekształcić Europę i ponownie ją chrystianizować”Później powiedział katolickiej stacji telewizyjnej.

Powiązane wiadomości

Patrząc w przyszłość, głównym wyzwaniem stojącym przed tym krajem jest: Integracja Ukraińcy decydują się pozostać w średniowieczu. „Zaczynam odczuwać zmęczenie współczuciem. Kiedy ludzie otwierali swoje domy, trwało to dni, a nie miesiące. Nawet jeśli ludzie nadal pomagają, zaczynają się męczyć – mówi Kasmarczyk z Uniwersytetu Warszawskiego.

Wyzwanie jest ogromne. Od początku wojny ludność Warszawy wzrosła o 15% Kraków 23% i to Gdańsk 34%, według sondażu opublikowanego w maju przez Federację Gmin. – Zasoby są, jakie są i wkrótce się wyczerpią. Napięcia są nieuniknione. Jedynym sposobem na uniknięcie tego jest spójny rządowy plan zjednoczenia Ukraińców, ale na razie go nie ma – podsumowuje Kaczmarczyk.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.