Kraje bałtyckie i Polska wprowadziły zakaz wjazdu rosyjskim turystom

Ludzie czekają na przejściu granicznym z Rosją w Narwie w Estonii (REUTERS/Janis Laizans)

Cztery z pięciu krajów UE graniczących z Rosją zaczęły odrzucać rosyjskich turystów O północy w poniedziałek powiedzieli, że nie powinni podróżować, gdy ich kraj jest w stanie wojny z Ukrainą.

Polska, Estonia, Łotwa i Litwa wprowadziły nowe ograniczeniagdy Finlandia postanowiła pozostać otwartaZmniejszyło to liczbę wizyt konsularnych dostępnych dla rosyjskich podróżnych ubiegających się o wizę.

Pomiar jest zawarty w długiej serii Przeszkody Działania podjęte przez UE lub jej państwa członkowskie po inwazji Moskwy na Ukrainę 24 lutego „Specjalna operacja wojskowa”.

Unia Europejska zakazała wszystkich lotów z RosjiPozostawiając tylko połączenia kolejowe i drogowe, w tym miesiącu jest dostępny Zgodził się ograniczyć wydawanie wiz do swobodnego przemieszczania się W strefie Schengen.

Poniedziałkowy zakaz wjazdu skierowany jest do turystów i wyklucza rosyjskich dysydentów Kierowcy ciężarówek starają się o azyl w UE, podobnie jak uchodźcy i stali mieszkańcy krajów UE oraz osoby odwiedzające krewnych.

Zimna i deszczowa niedziela NarwalEstońskie miasto przygraniczne, w którym ponad 90% ludności mówi o rosyjskim pochodzeniu, Obywatele rosyjscy wpadli, zanim nowe przepisy weszły w życie.

Widok ogólny mostu na Narwie przy przejściu granicznym z Rosją (REUTERS / Janis Laizans)
Widok ogólny mostu na Narwie przy przejściu granicznym z Rosją (REUTERS / Janis Laizans)

Wadim Koralew64-letni emeryt z Petersburga kupił mieszkanie w Narwie, aby córka i wnuki mogły go odwiedzić z Paryża.

„Nie wiem, co mam teraz zrobić. Straż graniczna powiedziała mi, że nie pozwolę mi tu ponownie przyjechać.Powiedział firmie Reuters.

Urzędnicy twierdzą, że mniej niż jedna dziesiąta z około 4000 Rosjan, którzy codziennie wjeżdżają do Estonii, traci swoje prawa zgodnie z nowymi przepisami.

„Ludzie Rosji, nie próbujcie przekraczać granicy, nie jesteście tu mile widziani, musicie zakończyć wojnę z Ukrainą i opuścić ten piękny kraj!” Łotewski minister spraw zagranicznych Edgar Ringevics napisał na Twitterze.

Podział objętości

Kwestia podróży do UE podzieliła blok. Stolice, takie jak Berlin i Paryż, argumentowały, że delegalizacja zwykłych Rosjan przyniosłaby efekt przeciwny do zamierzonego, jak sugeruje Kijów.

FinlandiaJego premier Sanna Marin powiedziała wcześniej, że rosyjscy turyści nie powinni podróżować do UE podczas wojny. Taki zakaz naruszałby układ z Schengen Wszystkie kraje respektują wizy wydawane przez inne kraje w regionie.

Sanna Marin powiedziała, że ​​taki zakaz może być sprzeczny z układem strefy Schengen (Olivier Hoslet/REUTERS/plik).
Sanna Marin powiedziała, że ​​taki zakaz może być sprzeczny z układem strefy Schengen (Olivier Hoslet/REUTERS/plik).

Premier Estonii Kaja Kallas wyraża frustrację z powodu podziałów w UE I ostrzegł, że wielu rosyjskich podróżników przekroczy teraz fińską granicę.

„Istnieje próżnia prawna, Finlandia to próżnia prawna”, Premier Estonii Kaja Kallas powiedziała Reuters W wywiadzie.

„Więc nie jest to w pełni skuteczne… ale i tak lepsze niż nic” – dodał. „Mam nadzieję, że wkrótce zrobią to samo.

Dla Michaiła Iwanowa, 35-letniego obywatela Rosji podróżującego w niedzielę autokarem z Petersburga do Tallina, spotkanie z przyjaciółmi w Estonii będzie bardziej skomplikowane.

„Nadal mogę jechać do Estonii przez inne kraje”powiedziałem Reuters Krótko po Narwie.

Rosja zapowiedziała, że ​​podejmie działania odwetowe za restrykcje, ale nie izoluje się od systemu.

(Autor: Andreas Saitos/Reuters)

Kontynuuj czytanie:

Jaki będzie następny krok dla ukraińskiego wojska?
Wojna Władimira Putina kończy się niepowodzeniem: Zachód musi pomóc jej upaść szybciej
Rosja upokorzona na Ukrainie: desperackie kolejne kroki Putina

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.