Kraje europejskie rozpoczęły kampanię szczepień dla dzieci

Pierwsza zmiana:

Berlin (AFP) – Hiszpania i inne kraje europejskie rozpoczęły w środę szczepienie dzieci w wieku od pięciu do jedenastu lat przeciwko COVID-19, aby przeciwdziałać nawrotowi epidemii i ponownie otwierać szkoły w obliczu eskalacji wariantu Omigran.

Niemcy, Grecja czy Węgry znalazły się wśród krajów, które wprowadziły szczepionkę u dzieci, które według lekarzy mają silną potrzebę ze strony rodziców, z powodu obaw związanych z nowym wariantem choroby.

W rzeczywistości szef Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen ostrzegła przed Parlamentem Europejskim w środę, że Omigran może być „nowym dominującym wariantem w Europie w połowie stycznia”.

Ponieważ 66,6% populacji jest zaszczepionych, europejski przywódca zachęcał do dalszego wzrostu wskaźnika, ponieważ „koszt płacenia za szczepionki będzie nadal rósł, jeśli ludzie nie zostaną zaszczepieni”, a także konsekwencje obchodów świąt Bożego Narodzenia lub zamykania szkół.

Pomimo tego, że jest jednym z krajów o najwyższych wskaźnikach szczepień w Europie, Hiszpania wprowadziła reklamę telewizyjną promującą szczepienia wśród dzieci w wieku od 5 do 11 lat, co jest ważne dla przerwania łańcucha infekcji w ich środowisku.

Niektóre dzieci reklamują „powrót do zabawy w nieskończoność”, „bezkresną rozgrzewkę”, „zakończenie wirusa” i „ochronę osób starszych”.

W Hiszpanii jest około 3,3 miliona nieletnich w tym wieku. Według badań Appinio, 74% hiszpańskich rodziców z dziećmi w tym wieku chce się zaszczepić.

Uruchomienie następuje dzień po tym, jak Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wydała ostrzeżenie o bezprecedensowym rozprzestrzenianiu się wirusa Omigran, o którym doniesiono już w 77 krajach.

Minister zdrowia Jimenez Carson powiedział, że Ekwador ostatnio zgłosił przypadek, w którym 48-letni mężczyzna z RPA odkrył nowy wariant.

Unia Europejska (UE) w zeszłym miesiącu zatwierdziła szczepionkę Pfizer-BioNTech dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat.

Jest to wersja adaptacyjna, która jest mniejsza niż zwykle i ma butelkę dla niemowląt z pomarańczową nakrętką, aby odróżnić ją od fioletowego koloru stosowanego u starszych pacjentów.

Szczepienia dla tej grupy wiekowej już trwają w wielu częściach świata, takich jak Stany Zjednoczone, Dania, część Austrii, Boliwia czy Chile, w tym ostatnim przypadku dla dzieci do 3 roku życia.

Szczepionka dla dzieci Pfizer-BioNTech ma zmniejszoną dawkę i pomarańczową nakrętkę, aby odróżnić ją od wersji 12+. Tobiasz SCHWARZ AFP

W Stanach Zjednoczonych, pierwszym dużym kraju, w którym szczepi się dzieci, zaszczepiono ponad pięć milionów dzieci.

Utrzymuj szkoły otwarte

W Grecji państwowa telewizja ERT poinformowała, że ​​minister edukacji Nicky Ceramius jako pierwszy zabrał syna do szpitala na szczepienie. Do tej pory w kraju umówiło się ponad 30 000 dzieci.

Miejsca dla pediatrów w Niemczech również „eksplodowały”, mówi berliński lekarz Jakob Maske, rzecznik Niemieckiego Stowarzyszenia Pediatrów.

Jednak według niego szczepienie dzieci nie będzie głównym punktem zwrotnym w walce z czwartą falą Govt-19 w Niemczech.

„Ludzie w wieku od 5 do 11 lat stanowią tylko 3% populacji Niemiec” – powiedział AFP.

Niemniej jednak Heinz-Peter Meiddinger, przewodniczący Związku Nauczycieli Niemieckich, uważał, że to „znacznie zwiększy prawdopodobieństwo ponownego otwarcia szkół”.

Wiele krajów europejskich, takich jak Włochy, Polska, Portugalia, Czechy, Cypr czy kraje bałtyckie, rozpocznie w najbliższych dniach podobne kampanie. Inni wciąż zastanawiają się, co zrobić.

Francja zgodziła się na szczepienie tylko dzieci zagrożonych poważnymi chorobami, ale rząd rozważa dobrowolne rozszerzenie tego na wszystkich.

Szwajcaria ma zielone światło od swojego regulatora, ale kampania rozpocznie się dopiero w styczniu. Ponadto Belgia i Wielka Brytania czekają na oznaki swoich systemów regulacyjnych.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *