Kraje UE wzywają Brukselę do pozyskania funduszy na wykup przed latem

Rządy UE chcą, aby Komisja Europejska przyspieszyła ocenę ich planów krajowych Pomoc z funduszu naprawczegoJednak żaden kraj nie został jeszcze wysłany do Brukseli w ciągu dwóch tygodni od pierwotnego terminu, aby to uczynić.

„Pierwsze plany są priorytetem i musimy je jak najszybciej zatwierdzić. Chcemy uzyskać niektóre z tych zatwierdzeń. Przed latem„- powiedział portugalski minister finansów Joao Leo po spotkaniu liderów gospodarki i finansów UE, które odbyło się w piątek podczas wideokonferencji.

Liao, który sprawuje prezydencję w rotującej UE, argumentował, że będzie to „potężne” stanowisko Wiadomości dla rynków„Pomoże to w szybkim finansowaniu i wznowieniu wzrostu” – powiedział, wzywając Dwadzieścia Siedem do „sfinalizowania swoich planów”.

„Czas przejść do przodu na akceleratorze, jesteśmy w końcowej fazie rozwoju” – powiedział.

Zagrożonych jest 800 000 milionów euro Fundusz umorzeniowy Dwadzieścia siedem zostanie udostępnionych w formie bezpośrednich dotacji i pożyczek w przypadku podjęcia projektów reform i inwestycji uzgodnionych z Brukselą.

Kraje mają czas do 30 kwietnia na formalne przesłanie tych planów do Komisji, chociaż termin nie jest kompletny, oraz Administrator społeczności Mają dwa miesiące na ich zatwierdzenie, po czym Rada (państwa) ma jeszcze jeden miesiąc na ich zatwierdzenie.

„Kilka państw członkowskich będzie podkreślało potrzebę i pilność szybkiego zatwierdzenia planów naprawy (…). Nie mamy czasu do stracenia, więc te Inwestycje Osiągnij realną gospodarkę – powiedziała Nadia Calvino, wiceprezydent Hiszpanii.

Prawda jest taka, że ​​Administrator Społeczności omawia projekty swoich planów z niektórymi krajami od miesięcy – od października Hiszpania– Źródło dyplomatyczne zwróciło wczoraj uwagę, że wielu „trudnych do wyjaśnienia”, dlaczego potrzebne są jeszcze dwa miesiące na ocenę.

Przeszkody

Jednak Bruksela nie otrzymała jeszcze oficjalnie żadnych planów.

Oczekuje się, że Hiszpania, Portugalia, Grecja i Francja jako pierwsze wyślą je przed 30 kwietnia. Czcionki europejskie, A Komisja zamierza uzyskać „większość” do końca miesiąca lub w ciągu najbliższych dwóch tygodni – powiedział jej wiceprzewodniczący Valdis Dombrovsky.

Dombrovsky podkreślił potrzebę „dobrej jakości i spełnienia wymagań prawnych” w celu „szybkiej oceny projektu” i ostrzegł, że „może jeden” Duża liczba projektów Przesyłane jednocześnie i wymagają pewnych umiejętności, aby je przetworzyć. „

Komisja oczekuje, że pierwsze projekty zostaną zatwierdzone w czerwcu, a pierwsze rabaty zostaną przyznane w lipcu, do tego czasu wszystkie kraje zatwierdzą Prawo Umożliwi to pożyczanie na rynku w celu uzyskania finansowania.

Ma to zrobić dziesięć krajów – Niemcy, Austria, Węgry, Polska, Holandia, Litwa, Estonia, Finlandia, Rumunia i Irlandia – które są szczególnie zaniepokojone. Zamrażać W Niemczech Trybunał Konstytucyjny oczekuje na orzeczenie, co opóźni cały proces.

Hiszpania czeka na zielone światło w czerwcu

Szacuje się, że Hiszpania, która otrzyma łącznie 140 000 mln euro z tego funduszu, będzie jednym z pierwszych beneficjentów. Calvino powiedział, że projekt zostanie wysłany „oczywiście” do tego piątku kwietnia i spodziewają się, że zostanie zatwierdzony w czerwcu, czyli pierwszym. Przelewy bezpośrednie Przybędą w drugiej połowie roku.

Po ich uznaniu przez UE kraje mają prawo 13% z góry W przypadku Hiszpanii jest to nieco ponad 9 000 mln.

Oprócz tych opłat Calvino uznał, że „nie ma wątpliwości co do propozycji zniżki w pierwszej części do Hiszpanii”. 27 000 milionów euro Plan naprawy został zapisany w budżecie na 2021 r., Ponieważ osiągnął już niektóre z jego celów.

Calvino miał nadzieję, że pomimo przeszkód w zatwierdzeniu harmonogram zarządzany przez Komisję zostanie w każdym przypadku dotrzymany, hiszpański projekt Nie zależy to od pojawienia się pomocy europejskiej.

„Nie przestaliśmy czekać na pojawienie się funduszy socjalnych. Mamy ramy finansowe i prawne zatwierdzone w grudniu ubiegłego roku, co pozwala nam zapewnić to, co już zapewniliśmy. Pierwsze kroki Aby efektywnie wykorzystać plan naprawy już w ciągu roku – powiedział.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *