KRAKOWIA 23. – (ZOBACZ) Hiszpania trzyma tempo na Igrzyskach Europejskich z kolejnym dużym plonem – WIĘCEJ SPORTU

Hiszpańska drużyna na Igrzyskach Europejskich w Krakowie (Polska) utrzymuje prowadzenie w tabeli medalowej po owocnym dniu w tę niedzielę ponownie w medalach, z taekwondo, lekkoatletyką, tenisem stołowym, artystycznym pływaniem i strzelectwem, dając metale łącznie do z 36.

Zbiór złota (17) robi różnicę w tym harmonogramie, a Hiszpania łączy je w pary. Na Drużynowych Mistrzostwach Europy w Lekkoatletyce w Chorzo reprezentacja pokonała Thierry’ego Ndikoumwenayo na dystansie 5000 m oraz Esther Guerrero na dystansie 1500 m.

Ponadto niedziela przyniosła kolejny sukces pływania technicznego Hiszpanów, którzy zdobyli złoty medal w konkursie drużynowym stylem dowolnym. Cristina Arambola, Marina Garcia, Meritxell Mas, Alyssa Ozugina, Paula Ramirez, Sara Saldaña, Iris Teo, Blanca Toledano, Berta Ferreras uzyskały wynik trudności 35,150, uzyskując 139,4374 punktów w Elements i 122,2000 w kategorii Artistic Impression (ogółem 261,6374).

Z kolei hiszpańska drużyna powracającej kolejki, w składzie Miguel Alvarino i Elia Canales, została ogłoszona mistrzem igrzysk europejskich po pokonaniu ukraińskiej drużyny w finale drużyn mieszanych (5:1). Ponadto zwycięstwu towarzyszyła nienominalna ocena Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku.

Z kolei niedziela pozostawiła złoty i brązowy medal w tenisie stołowym. Para Noa Canovasa i Daniela Santegosy została ogłoszona mistrzem Igrzysk Europejskich po pokonaniu w finale Włochów Marco Asaity i Giulii Susarello 2:0 (6:3, 7:5). Ponadto Araceli Martinez i David Gala wywalczyli trzecie miejsce (7-6, 7-6) nad francuskim duetem.

Tymczasem taekwondo znów zabłysło srebrem i brązem, które zdobyli Cecilia Castro i Daniel Quesada. A panie z Madrytu zajęły drugie miejsce po przegranej 2:0 w finale z Serbką Alexandrą Perisic, a Quesada pokonała Chorwata Marco Golubicia 2:0 i wspięła się na podium w swojej kategorii.