Kreatywność helikoptera marsjańskiego NASA wykonała drugi, „głośniejszy, odważniejszy” drugi lot.

Kreatywność helikoptera marsjańskiego NASA wykonała drugi, „głośniejszy, odważniejszy” drugi lot.

Kreatywność zrobiła zdjęcie jej cienia podczas drugiego lotu 22 kwietnia.

NASA / Jet Propulsion Laboratory – California Institute of Technology

Ta historia jest częścią Witamy na planecie MarsNasza seria odkrywania Czerwonej Planety.

Najpierw dotrzesz na Marsa. Następnie najedź na niego. Potem zaczyna rosnąć. Wcześniej w tym tygodniu, Śmigłowiec kreatywny NASA Stworzył historię dzięki Pierwszy zasilany i kontrolowany lot na innej planecie. NASA poinformowała w czwartek, że mały helikopter wykonał drugi, bardziej ambitny lot.

NASA JPL opublikowała na Twitterze„Idź na całość lub idź do domu!” Kiedy potwierdziła drugi lot i udostępniła czarno-białe zdjęcie, uchwyciła kreatywność jego cieniem za pomocą kamery nawigacyjnej.

Dziewiczy lot 19 kwietnia był krótkim ćwiczeniem lotniczym, podczas którego helikopter wystartował z powierzchni Marsa i osiągnął wysokość około 10 stóp (3 metry). Plik Zaplanuj drugą podróż dla zespołu kreatywnego Jego celem było osiągnięcie 16 stóp (5 metrów) z 7-stopowym (2-metrowym) ruchem bocznym. Następnie ustawiono go w zawisie i obracaniu podczas robienia zdjęć otoczenia przed powrotem na Ziemię na środku lotniska na Marsie.

Helikopter samodzielnie wykonuje wszystkie zadania. Polecenia są wysyłane z ziemi, ale nie ma kontroli człowieka nad helikopterem w czasie rzeczywistym. Wciąż czekamy na wszystkie szczegóły dotyczące tego, jak wystartuje drugi lot.

NASA oczekuje kolorowych zdjęć od kreatywności. Mamy już trochę słodyczy Podgląd wideo lotu zapewniany przez łazik Perseverance.

Innowacja – opisana przez NASA jako ambitny i satysfakcjonujący pokaz technologiczny – pokazała, że ​​mały helikopter może operować w trudnych warunkach Marsa. Planeta ma bardzo cienką atmosferę w porównaniu z Ziemią.

Złożony w brzuchu wytrwałości, mały helikopter zdołał wyprawić się na Marsa, który obozował w pozycji z widokiem na helikopter, aby obserwować jego wyczyny. W okienku testowym helikoptera został jeszcze czas, więc kreatywność prawdopodobnie znów się rozwinie.

Podążać Kalendarz kosmiczny 2021 dla CNET Aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami o kosmosie w tym roku. Możesz nawet dodać go do swojego Kalendarza Google.


Teraz graj:
Patrz na to:

Zobacz kreatywny helikopter NASA lecący na powierzchni Marsa


5:23

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *