„Królowa”, seria LGBTIQ+, która stała się modna: o co chodzi?

Netflix pierwszy pokaz „Królowa” („Królowa”)serial stworzony przez Lucas Kuźmici s Pokaż mi Asgersu Szybko stał się hitem: tak bardzo, że wspiął się na najczęściej oglądane pozycje na platformie w ciągu zaledwie kilku dni.

Sylwester, emerytowany krawiec pracujący obecnie jako bażantowa królowa, wyjechał z Polski 50 lat temu, by zamieszkać w Paryżu. Pewnego dnia otrzymuje list z prośbą o oddanie nerki chorej córce, której nigdy nie widział, ponieważ porzucił ją, gdy opuścił swój kraj.

Z pewnym wahaniem Sylwister wyrusza w podróż powrotną do domu, do górniczego miasteczka, do którego poprzysiągł już nigdy nie wrócić. Jednak podróż przybiera nieoczekiwany obrót i zmusza go do konfrontacji z przeszłością i wykorzystania swoich talentów artystycznych w spektaklu scenicznym, aby ocalić miasto, które żyje z kopalni węgla.

„To opowieść o odkupieniu, drugiej szansie i miłości, która może przekroczyć każdą różnicę” – ogłosili w komunikacie prasowym dotyczącym czteroodcinkowej serii.

Zdjęcie: dzięki uprzejmości prasy

Gwiazdy polskiej produkcji Andrzej Seweryn, Maria Peszek, Kova Réa, Julia Chetnicka, Antoni Porowski, Paweł Koslik, Henryk Niebudek, Piotr Witkowski, Soa de Muse, Keiona i Mariusz Ząbkowski.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.