Kryształowa Kula Uniwersytetu Brazylijskiego: Jakie jest prawdopodobieństwo, że Argentyna się zakwalifikuje?

Trwający mundial w Katarze wzbudził emocje nie tylko wśród kibiców Argentyny. Ciężki luz we wstępie i Wygrana z Meksykiem Pominęli też konieczność wykonania obliczeń dla trzeciego terminu. Jak przechodzi Escaloneta? Jakich rezultatów możemy się spodziewać po pozostałych spotkaniach grupy C? Mam nadzieję, że Messi raz jeszcze odpowie na te egzystencjalne wątpliwości.

Ole Użyłeś już kalkulatora do zilustrowania scenariusza. Zwycięstwo z Meksykiem dało drużynie narodowej ostateczny termin, która zajmuje drugie miejsce za Polską. Jeśli pokonają Polskę, zajmą pierwsze miejsce w grupie. Jeśli zremisują, muszą mieć nadzieję, że Arabia Saudyjska nie pokona Meksyku, Meksyk wygrał trzema bramkami, a jeśli przegrają, zostaną wyeliminowani.

Statystycznie jednak nastąpiła zmiana po wygranej z Meksykiem. We współpracy z brazylijską gazetą O Globo i Wydziałem Matematyki Uniwersytetu Federalnego Minas Gerais Zmierzono, że prawdopodobieństwo zaliczenia wzrosło z 30,62% do 55,41%.

Tak jak reprezentacja narodowa zajmuje drugie miejsce pod względem największej różnicy bramek (3 i +1), tak też pojawia się na tej samej pozycji w miarach prawdopodobieństwa przejścia etapu.

W tej chwili Polska ma najwięcej opcji na pozostanie w grupie Cpokonał Arabię ​​Saudyjską 2:0 i objął prowadzenie. Wybór Lewandowskiego to 76,2% rejestracji. Arabia Saudyjska spadła do 44,6%. Wreszcie Meksyk ma 23,9% szans na awans do 1/8 finału.

Matematyczne prawdopodobieństwa Scalenety według O Globo i University of Minas Gerais.

Teraz, jeśli kwalifikacja, przeciwko komu? Kryształowa kula wskazuje na bardziej zrównoważony scenariusz z potencjalnym rywalem grupy D. Najbardziej narażone na konflikty są Dania (19,24%), następnie Australia (17,4%), Francja (15,80%) i Tunezja (2,97%).

Jak rozgrywana jest ostatnia randka grupy C

Każdemu zespołowi pozostał jeden mecz w pierwszym meczu, ostatnia szansa na awans do mistrzostw świata. Już w najbliższą środę, 30 listopada, od godziny 16:00 w naszym kraju (22:00 w Katarze), Argentyna zmierzy się z Polską na Stadionie 974 z Kontenerami, a Meksyk z Arabią Saudyjską w Lusail. Wszystko albo nic.

Jak zwykle FIFA postanowiła określić terminy w każdej grupie jednocześnie, tak aby nikt nie igrał z wynikiem. Z tego powodu reprezentacja zamyka się z Polakami, podczas gdy Meksykanie i Saudyjczycy grają z przepustką do 1/8 finału. Wszystkie oddalone o 16,7 km: Argentyna jedzie na południe od Doha, przeciwko Tri na północy. Arabski.

Termin wygląda następująco: środa 30.11

Polska vs. Argentyna (16:00, stadion 974)

Arabia Saudyjska vs. Meksyk (16:00, stadion Lucille)

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.