Kto wygra Eurowizję? Wyzwanie polega na tym, że Hiszpania nie | telewizja

Wyzwanie dobrze przewiduje Eurowizję. Nie wiemy, kto wygra, bo są niespodzianki, ale łatwiej jest spodziewać się zwycięzcy, niż zgadywać, która drużyna wygra Ligę Mistrzów w piłce nożnej. Spójrz na historię sukcesów Wyzwań w ostatnich latach:

  • W ostatniej edycji, dwa lata temu, piosenka holenderska Potencjalny zwycięzca W rzeczywistości wygrał. Włochy i Szwajcaria były pozostałymi faworytami i zajęły drugie i czwarte miejsce.
  • W 2018 roku faworytami są Cypr i Izrael, które mają 29% i 18% szans na sukces, a oba ich utwory zdobyły wysokie noty, choć zwycięzcą okazała się izraelska NETA. Ale przypomina nam również, aby nie przesadzać z trafnością wyzwań tamtego roku: Irlandia i Francja wystartowały 24 i 13, startując jako trzeci i czwarty faworyt.
  • Rok temu jednym z wyzwań, które wskazano, było zwycięstwo Portugalii; Bułgaria zajęła trzecie i drugie miejsce; A Hiszpania miała 1% szans, zdaniem zawodników, nie tylko nie wygrała, ale zajęła ostatnie miejsce z pięcioma punktami.
  • W 2016 roku wyzwania zajęły trzy pierwsze miejsca – Rosja, Australia i Ukraina – choć w innej kolejności: Ukraina wygrała, a Rosja zajęła trzecie miejsce.

Co mówi tegoroczne wyzwanie? Są one związane z włoską grupą Meneskin z prawdopodobieństwem 24%, prawie z Francuzką Barbarą Praveen (22%) i Maltą (13%), według średnich danych, które zebraliśmy w sieci. Świat Eurowizji. Druga grupa obejmuje pozostałe trzy kraje z prawdopodobieństwem od 5% do 10%, wszystkie z opcjami, ale Hiszpania nie jest wśród nich.

Piosenka broniąca Plus Conte ma mniej opcji niż jeden ze 100 hitów, co jest bardzo niskie. Nie jest to absolutnie niemożliwe, ale byłaby to duża niespodzianka. Jeśli stawiasz w Hiszpanii, można wygrać dużo pieniędzy, ale istnieje prawdopodobieństwo, że wszystko straci.

Ważne jest, aby dobrze rozumieć niepewność związaną z ulubionymi. Wyzwanie polega na tym, że Włochy mają największe szanse na wygraną, ale w żaden sposób nie gwarantuje to sukcesu: jeśli masz 24% szans na wygraną, oznacza to, że przegrają trzy z czterech razy. Najczęstsze jest to, że nie wygrał, choć wydawało się to paradoksalne. Gdy jest wielu potencjalnych zwycięzców, posiadanie większej liczby opcji nie zapewni Ci sukcesu. Przed Mistrzostwami Świata 2018 w Rosji konsensus wyścigowy dał Brazylii faworyta z preferencją 18%, ale ostatecznym zwycięzcą była Francja, która startowała jako czwarta opcja z 12%.

Kochają cię tak samo, jak od Grecji do Cypru

Każda wystawa ma dwa chwile, których hiszpańska publiczność może się spodziewać, przygotowując się do świętowania 12 punktów: głosów Portugalii i Andory. Dokładnie tak postępowali Grecy, kiedy głosowali na Cypr, a Rosjanie, gdy głosowały byłe republiki radzieckie. Sympatie są ważną częścią konkursu. Aby to zweryfikować, zbadaliśmy kraj, w którym głosuje się w kraju w tym stuleciu.

Mapa przedstawia gangi Eurowizji. Każdy węzeł reprezentuje kraj, który jest bliski innym w zależności od liczby wymienianych głosów, tworząc w ten sposób te grupy. Na przykład Grecy i Cypryjczycy są najlepszymi przyjaciółmi: ich jury zawsze wymieniają 12 punktów (dziewięć lub dziesięć dodatkowych, więcej niż otrzymują z innych krajów). Rozmiar każdego węzła na mapie wskazuje liczbę bezwarunkowych głosów, które kraj otrzyma od innego gangu.

Na mapie wyróżniają się dwie grupy: były Związek Radziecki (Azerbejdżan, Ukraina, Gruzja, Rosja itd.) Oraz Bałkany (Serbia, Macedonia, Bośnia). Ale jest wiele społeczności i wiele relacji sąsiedzkich, takich jak skandynawskie czy iberyjskie.

Spośród tegorocznych finalistów trzech startuje z najbardziej „bezpiecznymi punktami”: Serbia (34 dodatkowe punkty od swojej społeczności), Azerbejdżan i Grecja (24).

Telewotowanie: Sąsiedzi i obcokrajowcy

Do 2016 roku jury wybierało wyniki dla każdego kraju, ale od tego roku zwycięzca konkursu będzie również ustalany telefonicznie przez publiczność. W pierwszej edycji tak naprawdę zdecydowali, spychając Ukrainę nad ulubioną przez jurorów Australię. Tylko cztery kraje dały Australii najwyższy wynik, podczas gdy Ukraina wygrała 18 krajów. Być może jego piosenka była bardzo lubiana, ale z pewnością pomogła też obcokrajowcom w wielu sąsiednich regionach: pierwszym lub drugim co do wielkości uczestnikami społeczności w 18 krajach, które przyniosły mu sukces, były Czechy, Węgry, Łotwa i Litwa.

Mapa pokazuje, które kraje otrzymały najwięcej dodatkowych punktów w tej czteroletniej telewizji. Znowu istnieją stosunki sąsiedzkie między Bałkanami, między Holandią, Belgią i Francją lub między Anglią a Irlandią. Ale dodatkowo sympatie można znaleźć w krajach, w których mieszka wielu towarzyszy. Na przykład Rumunia otrzymała dużo głosów z Włoch, które były pierwszą wspólnotą cudzoziemców. To samo dzieje się z głosami ze Szwajcarii do Portugalii lub ze Szwecji do Polski. Hiszpańska telewizja osiągnęła lepsze wyniki niż Szwajcaria, Bułgaria, Francja i Włochy.

Możesz śledzić EL PAÍS TELEVISIÓN Świergot Lub zarejestruj się tutaj, aby to uzyskać Nasz cotygodniowy biuletyn.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *