Kto wygrał Argentyna vs Polska Puchar Świata 2022 | Sport totalny

Kto wygrał Argentyna vs Polska Puchar Świata 2022 |  Sport totalny

Dzięki bramce pomocnika Alexisa McAllistera w pierwszej połowie drugiej połowy i kolejnej bramce Juliana Alvareza w ostatniej tercji Argentyna odetchnęła z ulgą i awansowała do 1/8 finału meczu w Katarze 2002 jako pierwsza drużyna w grupie. Łącznie Australia jest na dobrej drodze do osiągnięcia globalnego celu.

W wieczór poświęcony wpływom i błyskotliwości Leo Messiego i Roberta Lewandowskiego pomocnik Brighton w decydujący sposób odmienił losy meczu południowoamerykańskiej drużyny, który najlepiej jak mógł zderzył się z polskim bramkarzem Wojciechem Szczęsnym, który go uniknął . Największa kara i ukryte braki jego zespołu. Bramkarz Napoli zatrzymał Argentynę i Messiego, który nie wykorzystał rzutu karnego w pół godzinie meczu.

Polska pozostaje w Pucharze Świata dzięki różnicy bramek. Równe punkty z Meksykiem, który pokonał Arabię ​​Saudyjską i o włos uniknął eliminacji.

Bez Wojciecha Szczęsnego Polska zarezerwowałaby bilet jeszcze przed przerwą. Bramkarz Napoli wybawił konserwatywną drużynę, która dzięki dyscyplinie w defensywie i talentowi jedynych wybitnych zawodników zdołała dojechać do finału z opcjami i liderem trzeciej grupy. Bramkarz Warszawy i Robert Lewandowski, który w pierwszej połowie ledwo interweniował.

Napastnik Barcelony był wyspą, jedynym dodatkowym zawodnikiem w europejskim ataku. Daleko od reszty drużyny, przykucnięty, czekając na decyzję Argentyny, coraz bardziej elastyczny i atakujący.

W ciągu dziesięciu minut Leo Messi dwukrotnie szukał bramki. Drugi list był listem motywacyjnym Chesneya, który później trzeba było powielić. Wydawało się, że tylko kwestią czasu jest, kiedy Argentyna znajdzie luki w polskiej obronie i otworzy wynik.

Strzał Alexisa Mac Allistera, który obrońca wybił przed bramką, trafił w but Marcosa Acuñy, który dobrym uderzeniem trafił w słupek. Angel Di Maria szukał olimpijskiej bramki, ale nie zaskoczył bramkarza Napoli, który uniknął bramki po kolejnym golu z bliskiej odległości Juliana Alvareza.

Napastnik Manchesteru City był jedną z nowych twarzy w jedenastce Lionela Scaloniego, która po raz kolejny wstrząsnęła podstawową jedenastką. Jeśli w meczu z Meksykiem dokonał pięciu zmian, tym razem zostaną mu cztery. Enzo Fernandez zdobył tytuł. Tym razem spisał się dobrze przeciwko innowacyjnej obronie z Nahuelem Moliną po prawej stronie i Cristianem Romero po środku jako partner weterana Nicolasa Otamendiego.

Rzut karny był dla Argentyny szansą na odnalezienie spokoju przed przerwą. Szczęsny zaatakował z piłką, a Leo Messi uderzył go w twarz, co zakończyło mecz główką. VAR ostrzegł sędziego, który przeanalizował akcję i podniósł piłkę na jedenaście metrów. Egzekucja króla strzelców Argentyny. Na lewo od Szczęsnego, który pokazał niesamowitą rękę, uniemożliwiając zdobycie bramki.

Chesney obronił wcześniej dwa rzuty karne, a także uratował swoją drużynę w meczu z Arabią Saudyjską, blokując strzał Salema Al-Dosariego drugiego dnia.

Argentyna nie mogła znaleźć wyjścia, dopóki w pierwszej akcji drugiej połowy nie wszedł McAllister. Szczególnie wtedy, gdy polski trener szukał więcej sił w swoim zespole wraz z odejściem na boisko Jakuba Lamińskiego i Michała Skourasa.

Nowicjusze nie zdążyli zastosować się do wskazówek trenera Czesława Michniejevicia, gdyż prawy atak Nahuela Moliny zakończył się podaniem w pole karne, które dotarło do McAllistera. Strzał pomocnika Brighton. Strzelił mocno, ale piłka wyszła trująca i trafiła w słupek poza zasięgiem Szczęsnego.

Polska nie odpowiedziała. I igranie z ogniem. Mecz był dla Argentyny i nie został przerwany. Drugi gol padł w ostatniej tercji meczu, w 68. minucie, kiedy Enzo Fernandez wymyślił podanie do Juliana Alvareza odwróconym tyłem. Odwrócił się i stworzył przestrzeń, a jego strzał był niecelny dla polskiego bramkarza. 22-letni napastnik Manchesteru City zadebiutował jako strzelec. Lepszego scenariusza nie było.

Mogło być ich znacznie więcej. Argentyna odetchnęła z ulgą, a Polacy byli zdezorientowani. Messi nie miał swojego dnia, bo przy każdej próbie zderzał się z inspiracją Chesneya.

Argentyna pozostawiła za sobą koszmar, przed którym stanęła Arabia Saudyjska. Od najmniejszego do największego stoczyli konfrontacje z Meksykiem i Polską, aby pomyślnie wyjść z fazy eliminacyjnej, osiągnąć cel 1/8 finału i przedłużyć swój cel.

Evie.

Wyrównanie Argentyna

• Potwierdzony skład Argentyny: Emiliano Martinez, Otamendi, Romero, Molina, Acuña, Fernandez. McAllister, De Paul, Messi, Di Maria i Alvarez.

Po raz trzeci w finale Pucharu Świata droga Argentyny krzyżuje się z Polską, której stawką jest miejsce w 1/8 finału w Katarze 2002 i potrzeba dobrego wyniku zarówno dla Albiceleste, jak i Europejczyków.

Argentyna i Polacy nie spotkali się na boisku od 2011 roku, czyli ostatniego z ośmiu międzynarodowych meczów towarzyskich, w których wzięli udział. Bilans w tym przypadku jest na korzyść drużyny z Ameryki Południowej, która pięć razy zwyciężyła, raz zremisowała i dwie przegrała z europejską drużyną, z którą zmierzy się w środę.

Jedną z dwóch porażek, jakie Argentyna poniosła w meczach przygotowawczych, było ostatnie spotkanie Argentyny w czerwcu 2011 roku, kiedy europejska drużyna zwyciężyła 2:0 po bramkach Adriana Mierzejewskiego i Pawła Brożka.

JAK OGLĄDAĆ TYC SPORT NA ŻYWO W ARGENTYNIE

• Wystarczy, że raz zarejestrujesz się za pomocą swojego konta e-mail, Facebooka lub Gmaila . Spersonalizuj swój profil, wybierając ulubione sporty, ligi i kluby, i ciesz się treściami na komputerze, telefonie komórkowym, tablecie i telewizorze za pomocą Chromecasta. Aby zobaczyć sygnał na żywo Sporty TCNazwę użytkownika operatora telewizji kablowej wystarczy wprowadzić tylko raz.

Gdzie oglądać na żywo telewizję publiczną

• Mecze Albiceleste będą oglądane w argentyńskiej telewizji publicznej, dawniej Canal 7, oraz w argentyńskim systemie telewizji ogólnodostępnej. Stacja dostępna jest także w telewizji kablowej: Personal Flow 11 (HD), Telecentro 8 (HD) i DirecTV 121.

Jak oglądać argentyńską telewizję publiczną w Internecie

• Zobaczyć Telewizja publiczna Jeśli mieszkasz w Argentynie, zaloguj się do serwisu Ciesz się darmowym sygnałem poprzez transmisję strumieniową. Dostęp do kanału można również uzyskać na platformach Cablevisión Flow, Telecentro Play lub DirecTV GO.

Na przedostatnim treningu Argentyny przed meczem z Polską, wszystko za zamkniętymi drzwiami, Lionel Scaloni wdrażał pracę taktyczną, dzięki której zmierzy się z decydującym meczem z drużyną Roberta Lewandowskiego, niezbędnym dla przyszłości obu drużyn w Katarze 2022.

Oczekuje się, że w kolejnym etapie w stosunku do europejskiej drużyny, która jest jedną nogą, nastąpi niewiele zmian. Cenny punkt dla polskiej drużyny. Może to być również korzystne dla Argentyny, ale nie jest gwarantowane. Dlatego Albiceleste woli nie podejmować ryzyka i nie zwracać uwagi na kolejną konfrontację Arabii Saudyjskiej z Meksykiem. Nie będąc w rękach innych.

Pojawienie się Enzo Fernandeza dało do myślenia argentyńskiemu trenerowi, który ponad godzinę pracował na obiektach Katarskiego Uniwersytetu. Testował z prawie tymi samymi jedenastoma drużynami, które pokonały Meksyk i dodały drużynie powietrza w turnieju.