Które wygrało także 6 innych Argentyńczyków

Które wygrało także 6 innych Argentyńczyków

Augustyn Roberto Został królem strzelców Mistrzostw Świata U-17, które odbyły się w Indonezji. W tym kontekście argentyński napastnik – który niedawno otrzymał nagrodę – dołączył do wybranej listy obywateli, którzy również osiągnęli to samo osiągnięcie.

Siedmiu argentyńskich strzelców w finałach Pucharu Świata

Guillermo Stabile (major – Urugwaj 1930): Jedna z pierwszych legend argentyńskiej drużyny narodowej, prowadził Albiceleste aż do finałowego meczu pierwszego Pucharu Świata, w którym drużyna Francisco Olazara przegrała z Albiceleste wynikiem 4:2. W całym turnieju snajper strzelił osiem goli: 3 przeciwko Meksykowi (6-3), 2 przeciwko Chile (3-1), 2 przeciwko Stanom Zjednoczonym w półfinale (6-1) i jeden przeciwko Urugwajowi w finał. Podium uzupełnili José Pedro Ceá (5) i Bert Patenaude (4).

Mario Alberto Kempes (major – Argentyna 1978): Matador przez całą pierwszą rundę był oblany własnym proszkiem. Sprawa wyszła jednak na jaw, gdy reprezentacja przeniosła się do Rosario na drugi etap rozgrywek. Świętowania było sześć: 2 dla Polski (2:0), 2 dla Peru (6:0) i 2 dla Holandii w finale (3:1). Teofilo Cubillas (5) i Rob Rensenbrink (5) zajęli drugie miejsce. Ponadto Pochodzący z Kordoby zdobył w tej edycji Złotą Piłkę, będąc jedynym Argentyńczykiem, który zdobył trzy najważniejsze nagrody w lidze MLS.

Ramon Diaz (U20 – Japonia 1979): Historyczny napastnik i trener River Plate był królem strzelców pierwszych Mistrzostw Świata do lat 20, zyskując na znaczeniu wraz z Diego Armando Maradoną. Strzelił osiem goli: 3 przeciwko Indonezji (5:0) i 3 przeciwko Algierii w czwartym meczu. (5-0), 1 dla Urugwaju w półfinale (2-0) i 1 dla Związku Radzieckiego w finale. Just Belosa z sześcioma sukcesami zajął drugie miejsce w tabeli punktacji. Trzeci z pięciu punktów uplasował się na trzecim miejscu z Polski, Andrzejem Pałaszem.

Javier Saviola (U20 – Argentyna 2001): El Conejo osiągnął najwyższy poziom w kraju i w jednej edycji pozostaje królem strzelców Pucharu Świata w tej kategorii. Świętuj 11 razy! Są to: 3 dla Egiptu (7-1), 2 dla Jamajki (5-1) i 3 dla czwartej w tabeli Francji. (3-1), 2 dla Paragwaju w półfinale (5-0) i 1 dla Ghany w finale (3-0). Oczywiście zdobył Złotą Piłkę, a Adriano dołączył do niego na liście z sześcioma, taką samą liczbą, jaką zanotował Francuz Djibril Cisse.

Saviola ze Złotym Butem na Pucharze Świata w Argentynie w 2001 roku. (AFP)

Lionel Messi (U20 – Holandia 2005): Leo był bardzo blisko zostania najlepszym strzelcem Kataru w 2022 roku, ale trzy gole Kyliana Mbappe na stadionie Lusail pozbawiły go nagrody. 17 lat temu drużyna La Pulga wygrała Puchar Świata U-20, strzelając sześć goli, rozłożonych niemal na cały turniej: 1 przeciwko Egiptowi (2:0) i 1 przeciwko Kolumbii w ósmej rundzie. (2-1), 1 dla Hiszpanii w czwartym meczu. (3-1), 1 dla Brazylii w półfinale (2-1) i 2 dla Nigerii w finale (2-1). Podobnie jak Saviola w 2001 roku, również zdobył Złotą Piłkę, a za nim plasowali się Hiszpan Fernando Llorente i Ukrainiec Oleksandr Alijew z pięcioma golami.

Sergio Aguero (U20 – Kanada 2007): Con był częścią Holandii 2005, ale Kanada 2007 była boomem. Poprowadził reprezentację narodową do dwóch mistrzostw, szóstych w historii. Zdobył Złotą Piłkę i Złoty But z sześcioma golami: 2 przeciwko Panamie (6-0), 1 przeciwko Korei Północnej (1-0) i 2 przeciwko Polsce w ósmej rundzie. (3-1) i 1 dla Czechów w finale (2-1). Drugie miejsce zajął Hiszpan Adrián Lopez. Trzecie miejsce na podium w czterostronnym remisie podzielili Maxi Morales i North American Jozy Altidore.

Agustin Roberto (U17 – Indonezja 2023): Razem z Claudio Echeverrim poprowadzili reprezentację Diego Placente do czołowej czwórki zawodników Pucharu Świata. River 9 strzelił osiem goli: 1 przeciwko Senegalowi (1-2), 1 przeciwko Japonii (3-1), 1 przeciwko Polsce (4-0), 2 przeciwko Wenezueli w ósmej rundzie. (5-0) i 3 dla Niemiec w półfinale (3-3). Jest pierwszym Argentyńczykiem, który zdobył tę nagrodę w tej kategorii.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *