Andrzej Arenderski, Przewodniczący Europejskiej Rady Handlu, skomentował, że spotkanie poszukiwało nowych możliwości biznesowych, które wzmocnią ścisłą więź wzajemnej współpracy Hawany i Warszawy.
Ze swojej strony Ruben Ramos, wiceprezydent Kuby, powiedział, że transformacja gospodarcza wyspy oferuje więcej możliwości inwestorom z całego świata.
Potępił także wpływ blokady gospodarczej, handlowej i finansowej USA na rozwój kraju, w tym złożoną sytuację epidemiczną wywołaną przez rząd 19.
Według portalu Minx Digital kubańskie firmy dostrzegą rozwój i możliwości w strategicznych sektorach, takich jak turystyka i opieka zdrowotna, a także możliwości zwiększenia eksportu tytoniu, produktów rolno-spożywczych i farmaceutyków.
Import i eksport między Kubą a Polską spadł w ubiegłym roku ze względu na niekorzystne skutki epidemii SARS-CoV-2 – podkreślił Minsex, dyrektor ds. Polityki handlowej z Europą w Inalvis Ponacia.
Chociaż na wyspie w kraju europejskim nie zostały zrealizowane żadne inwestycje zagraniczne, niektórzy polscy handlowcy wykazali zainteresowanie zakładaniem firm w sektorach takich jak zdrowie, turystyka, przemysł i energetyka.
W komunikacji wirtualnej uczestniczy Michael Farris, odpowiedzialny za siedzibę dyplomatyczną kraju w Hawanie; Oraz George Marte, ambasador Kuby w Warszawie.
Polska jest jednym z partnerów handlowych narodu Antyli, a Kuba często eksportuje do tego europejskiego kraju, w tym miód i węgiel drzewny, importując takie produkty jak pszenica, drób i mleko.
mgt / lpn
„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman.”