Kuba jedzie na Mistrzostwa Świata Mężczyzn › Sport › Granma

Kuba zakwalifikowała się do swojego miejsca w klasyfikacji Mistrzostw Świata w Siatkówce Mężczyzn, które odbędą się w różnych miastach Rosji, od 26 sierpnia do 11 września 2022 roku.

24 kraje, które będą gospodarzami turnieju, zostały ogłoszone dzisiaj w Lozannie w Szwajcarii, siedzibie Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB). Kubańczycy weszli na listę płac dzięki swojemu trzynastemu miejscu na światowej liście z 210 punktami, odkąd przegrali kilka tygodni temu w eliminacjach Norsica, gdzie zdobyli bilety na Portoryko, po raz pierwszy złoto w tym wydarzeniu, oraz Kanadę.

Oprócz Antyli w 24. miejscu znalazły się Francja (złoto w Tokio 2020), Stany Zjednoczone, Serbia, Holandia, Niemcy, Meksyk, Turcja, Egipt, Katar, Bułgaria i Chiny, ze względu na swoją pozycję w rankingu, aby uzupełnić dziesiątki krajów, które zostaną w ten sposób przydzielone.

Pozostali pretendenci to zwycięzcy swoich kwalifikacji kontynentalnych. Brazylia zajmuje pierwsze miejsce na światowej liście, Brazylia (399), siedem krajów w Ameryce będzie konkurować, w tym Argentyna, w relacji uzupełnionej przez Polskę (obecny mistrz), Iran, Japonię, Tunezję, Kamerun, Włochy, Słowenię i Rosji.

Wydarzenie będzie miało miejsca Miasta Moskwa, Sankt Petersburg, Kaliningrad, Krasnojarsk, Kazań, Jekaterynburg, Ufa i Nowosybirsk, których nagłówki po raz pierwszy bronią Polski i Kataru.
Kuba uczestniczy w Pucharze Świata od 1952 roku, a jej najlepszymi wynikami były dwa srebrne medale w Brazylii 1990 i Włoszech 2010. Edycja 2018 została zorganizowana po raz pierwszy w dwóch krajach, Włoszech i Bułgarii, a Kuba zajęła 18. miejsce. Była to Polska, Brazylia i Stany Zjednoczone.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *