Kuba na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio: oczekiwania nosicieli flag, drużyna, sport i medale

Rozpoczęło się odliczanie do rozpoczęcia Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020. Kubańska delegacja, która weźmie udział w tym roku, będzie liczyła 69 sportowców Postawił sobie ważny cel na te letnie targi, a mianowicie, że chcą ukończyć co najmniej w pierwszej dwudziestce.

Sytuacja nie wydaje się tak daleko idąca po tym, jak zajęli 18. miejsce w tabeli medalowej w Rio 2016, dzięki 11 medalom: 5 złotych, dwa srebrne i cztery miedziane. Chcą replikować lub poprawiać wydajność.

Chociaż Karaiby są pewne, że dorównają lub poprawią swoje wyniki, w przewidywaniach Gracenote Portal analityczny firmy Nielsen przewidział, że Kubańczycy zajmą 23 miejsce na medalowej tabeli.

Kuba zdobędzie więcej medali niż w Rio 2016; Ponieważ firma obliczyła, że ​​otrzyma pięć złotych, trzy srebrne i pięć brązowych medali. Jednak trafią do Polski, Kenii, a nawet Kazachstanu.

Posiadacze flagi kubańskiej

Kuba weźmie udział w 15 dyscyplinach sportowych na targach olimpijskich, tym samym sporcie, w którym sportowcy startują jako kandydaci, aby móc zawiesić złoty medal. Niewątpliwie to dyscypliny judo, boks, taekwondo itp. mogą sprawiać radość wyspiarzom.

Dwie z największych nominowanych na Kubie to judoka Idales Ortiz (złoto w Londynie 2012 i srebro w Rio 2016) i Megan Lopez (czterokrotna mistrzyni olimpijska w zapasach grecko-rzymskich)., którzy będą standardowymi nosicielami Kuby.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *