Kuba świętuje zwycięstwo w Pucharze Świata w Sztafecie Lekkoatletycznej

Warszawa, 3 maja – Kuba Dziś świętuje zwycięstwo kobiecej drużyny, która zdobyła tytuł w sprincie 4 × 400 m na Mistrzostwach Świata w sztafecie, które odbyły się w Polsce poprzedniego dnia.

Najdłuższy rekord wyspy zdominował test z wynikiem 3,28,41 minuty, przewyższając reprezentacje Polski (3: 28,81) i Wielkiej Brytanii (3: 29,27).

Ponadto czterech Jurian Hechavarria, Rose Marie Almanza, Lisnetti Vitia i Roxana Gomez zdobyły bilet numer 16 na Kubańską Lekkoatletykę na Igrzyska Olimpijskie w Tokio i 47 na swój kraj.

W rozmowie z kubańską telewizją Hecheverria przyznała, że ​​jest bardzo zadowolona ze swojego występu, ale przede wszystkim z kwalifikacji do letniej imprezy.

Włączenie go do najlepszego turnieju japońskiego oznacza ósmą prezentację kwartetu kubańskiego w tych konfliktach i czwartą z rzędu po Pekinie 2008, ustanawiając krajowy rekord 3: 23,21 minuty.

W Ameryce Łacińskiej, Brazylia i Dominikana zdobyły medale w biegu mieszanym 4 × 400 metrów, a Ekwador w kategorii kobiet 4 × 200 metrów.

Mistrz osiągnął takt w ciągu trzech minut, 16 sekund i 60 wieków, zatrzymując zegary o 3: 17,54, a Dominikany o 3: 17,58, zajmując dwa i trzy miejsca jako ochroniarze Włoch.

Podobnie w biegu 4 × 200 metrów Ekwador zajął trzecie miejsce z czasem 1: 36,86, 1: 35,93 punktu, wyprzedzając Irlandię i Polskę, która startowała z czasem 1: 34,98.

W skali kraju Włochy zdobyły dwa tytuły mistrzowskie, 4 × 400 metrów mieszanych i 4 × 100 metrów (przód), oprócz srebra 4 × 100 (m), Polski (1-2-0) i Holandii (1- 0-1).

Włosi wygrali także kobiety na 4×100 mw 43,79 sekundy i zajęli drugie miejsce w teście mężczyzn w 39,21 sekundy.

Za nim znalazły się reprezentacje Polski (1-2-0) i Holandii (1-0-1), a koroną zajęły Kuby, RPA i Niemcy.